Wsyp 2 łyżeczki do draceny i podlej. To najlepszy nawóz do roślin. "Zawsze sypię"

Dracena jest popularną rośliną, która oczyszcza powietrze i pięknie prezentuje się w mieszkaniu. Aby pięknie rosła i kwitła, warto od czasu do czasu dostarczać jej odpowiedniego nawozu. Czym nawozić dracenę i jak o nią dbać? Okazuje się, że to bardzo łatwe.

Ciesząca się popularnością dracena pochodzi z Azji, Afryki i Australii. Wiele rodzajów rośliny możesz uprawiać w doniczce. Ze względu na zdolność oczyszczania powietrza dracena sprawdzi się w sypialni. Należy jednak o nią odpowiednio zadbać. Jaki nawóz do draceny i jak często nawozić dracenę? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Czy dracena lubi fusy od kawy? Wykorzystaj je jako domowy nawóz

Okazuje się, że dracenę możesz od czasu do czasu nawozić fusami z kawy. Produkt jest bogatym źródłem azotu, potasu, fosforu, magnezu, i żelaza, które pozytywnie wpłyną na wzrost roślin i ich kwitnienie. Dzięki regularnemu stosowaniu nawozu dracena będzie świetnie filtrować powietrze. Jak stosować fusy z kawy? Warto skorzystać z tych, które nie były słodzone i nie zostały zabarwione mlekiem. Swoim trikiem podzieliła się na TikToku użytkowniczka o nicku @fazanadom.

Kobieta najpierw zebrała odpowiednią ilość fusów, delikatnie rozmieszała je w miseczce i wsypała 2-3 łyżeczki do rośliny w doniczce. Później podlała ją wodą. Okazuje się, że fusy z kawy zmieszane z ziemią doniczkową z czasem zaczną uwalniać składniki odżywcze. Działanie warto powtarzać raz na kilka miesięcy, zachowując odstęp na czas spoczynku roślin.

Pod nagraniem tiktokerki pojawiło się wiele komentarzy. Internauci ocenili zaprezentowany trik na odżywienie roślin i podzielili się własnymi metodami na wykorzystanie fusów z kawy.

Używam jako peeling, w pojemniczku zmieszane fusy z żelem pod prysznic i odrobiną wazeliny.
Zawsze sypię do ogrodu.
Ja tak robię, bo mi się nie chce tego wywalać.
Jako peeling, wymieszane z olejem kokosowym.
Jak również skórki z bananów, skorupki z jajek, pokrzywy, wrotycz, czosnek i wiele innych ziół. Wystarczy poczytać w necie.

Co lubi dracena? Roślina nie ma zbyt wielu wymagań

Uprawa draceny nie jest skomplikowana, dlatego warto mieć ją w domu. Roślina lubi ciepło i źle działa na nią temperatura poniżej 15 stopni Celsjusza. Postaw ją w słonecznym stanowisku z rozproszonym światłem. Nieźle zniesie suche powietrze, jednak dobrym nawykiem jest spryskiwanie jej liści, zwłaszcza jeśli przebywa w ogrzewanym grzejnikiem pomieszczeniu. Jesienią i zimą nie należy przesadzać z podlewaniem rośliny i warto dać jej czas na wyciszenie i odpoczynek.

Więcej o: