Mężatką jest od prawie 20 lat. Choć związała się ze znanym dziennikarzem, to nie pozują na ściankach

Ewa Drzyzga i Marcin Borowski poznali się jeszcze zanim dziennikarka rozpoczęła przygodę z telewizją. Od lat są małżeństwem, jednak unikają wspólnych wystąpień. Co wiadomo o ich związku i dlaczego skrzętnie chronią prywatność?

Ewa Drzyzga jest popularną prowadzącą, którą widzowie doskonale kojarzą z takich programów, jak "Dzień Dobry TVN" czy kultowe już "Rozmowy w toku". Zanim rozpoczęła przygodę z telewizją, Drzyzga pracowała w radiu. Tam poznała swojego drugiego męża, Marcina Borowskiego. Para od lat chroni swoją prywatność. Nie pojawiają się wspólnie "na ściankach" i nie udzielają razem wywiadów. Co wiadomo o ich relacji?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ewa Drzyzga o odejściu Edwarda Miszczaka z TVN-u. Obawia się o posadę?

Ewa Drzyzga i Marcin Borowski chronią prywatność. "To trzeba też uszanować"

Jak podaje portal "Pudelek.pl", Ewa Drzyzga i Marcin Borowski poznali się podczas pracy w radiu RMF FM. Kobieta w latach 90. odbywała trzymiesięczny staż w Polskim Radiu, a później przez 10 lat rozwijała karierę w RMF FM. 

Pierwszym mężem Ewy Drzyzgi był Andrzej Roszak, producent krakowskiego oddziału TVP. Para rozstała się dosyć szybko. Marcin Borowski jest jej drugim mężem. Na ślubnym kobiercu para stanęła w 2004 r., a więc w przyszłym roku będą obchodzić już dwudziestą rocznicę ślubu. Mają dwoje dzieci. Małżonkowie godzą obowiązki związane z pracą z życiem rodzinnym i stronią od wspólnych występów przed kamerami. Oboje wolą być postrzegani jako dziennikarze, a nie osoby publiczne. - Nie chcę wychodzić z moją prywatnością do świata. Rozmawiałam z ponad 25 tysiącami ludzi, którzy mieli w sobie taką potrzebę. Ja nie muszę dokładać do tego swojej historii. Mnie zależy na słuchaniu tych ludzi, a nie mówieniu o sobie. Zwłaszcza że to jest nie tylko moja historia, ale w grę wchodzi osoba trzecia. To trzeba też uszanować — powiedziała Drzyzga w wywiadzie dla "Gali".

Jedyny wyjątek dotyczący małżeńskich relacji Ewa Drzyzga zrobiła wtedy, gdy pojawiły się plotki o kryzysie w relacji pary. Jak podaje "Viva!", kilka lat temu prezenterka i jej mąż dosadnie wypowiedzieli się na ten temat. - Nie zamierzamy komentować jakichkolwiek doniesień i domysłów na ten temat. Prosimy o uszanowanie prawa do prywatności naszej i naszych bliskich. Nie wyrażamy zgody na upublicznianie i upowszechnianie jakichkolwiek informacji, jak i danych osobowych dotyczących naszych bliskich, w tym naszych dzieci i w tym zakresie podejmiemy przysługujące nam środki prawne mające na celu ochronę ich prawa do prywatności — poinformowali.

Ewa Drzyzga. Mąż prezenterki również ma na koncie wiele sukcesów zawodowych

Marcin Borowski najpierw pracował w Radiu Eska, a później, w 1997 r. rozpoczął pracę w RMF FM. Od października 1998 r. do sierpnia 2000 r. zajmował stanowisko dyrektora oddziału RMF FM Warszawa. Od 2007 r. produkował program interwencyjny stacji TVN "Uwaga!", a po 15 latach powrócił do pracy w RMF FM. Teraz prowadzi poranne przeglądy prasy na antenie RMF Classic.

Więcej o: