Rozpuść w wodzie i spryskaj kratkę wentylacyjną. Brud i pleśń spłynie z niej w 15 minut

Na kratkach wentylacyjnych osadza się tłuszcz, brud i kurz, a ich wyczyszczenie wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Na szczęście znamy sprawdzony sposób, aby doprowadzić kratki do porządku. Potrzebujesz tylko dwóch produktów.

Kratki wentylacyjne powinny być czyszczone regularnie, aby zapewnić prawidłowy przepływ powietrza w pomieszczeniach. W łazience lub kuchni odprowadzają parę wodną i zapobiegają nadmiernej wilgoci. Niestety często zdarza się, że na kratkach osadził się brud i kurz, a w połączeniu z wilgocią może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. Podpowiadamy, jak czyścić kratki wentylacyjne sprawdzonym domowym sposobem.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Jak wyczyścić kratki wentylacyjne? Rozpuść w wodzie i spryskaj, a pozbędziesz się brudu

Pozbycie się brudu z kratek wentylacyjnych jest bardzo ważne, aby zachować przepływ powietrza i nie dopuścić do rozwoju pleśni. Jak wyczyścić kratki szybko i skutecznie? Domowy środek czyszczący przygotujesz z dwóch składników — wody i sody oczyszczonej. Dwie łyżki sody zmieszaj z ciepłą wodą i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj kratkę i odczekaj 15-20 minut, aby mieszanka zaczęła działać, a następnie ściągnij brud gąbką lub ściereczką. To wszystko!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kratki wentylacyjne czyść regularnie, aby uniknąć niebezpieczeństw. Na trudne zabrudzenia przyda się tabletka do zmywarki

Innym sposobem na wyczyszczenie kratek wentylacyjnych jest użycie tabletek do zmywarki. Jeśli kratki są bardzo brudne, a tłuszcz i kurz zasechł, możemy być zmuszeni do odkręcenia kratki. Do miski należy wlać ciepłą wodę i rozpuścić w niej tabletkę do zmywarki. Kratkę musimy wypłukać pod bieżącą wodą, a potem wkładamy ją do miski na pół godziny. Składniki tabletki rozpuszczą brud, a resztki zanieczyszczeń możemy usunąć gąbką.

Więcej o: