Raz w miesiącu dodaj do wody i podlej storczyki. Wydasz 3 zł, a roślina będzie kwitła cały rok

Storczyki to piękne i niezwykle dekoracyjne rośliny doniczkowe, które zdobią niejeden parapet. Niestety, wraz z zachwycającą urodą w parze idą dość konkretne wymagania pielęgnacyjne, które mogą być nieco kłopotliwe. Co zrobić, by bujnie kwitły?

Orchidee, zwane również storczykami, zachwycają pięknymi, kolorowymi kwiatami. Nic dziwnego, że możemy je spotkać w wielu mieszkaniach. Niestety, należą do roślin, których uprawa nie należy do najłatwiejszych. Jak o nie dbać, by uginały się od kwiatów?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Jak podlewać storczyki, żeby ładnie kwitły? Zastosuj metodę zanurzenia

Storczyki to dość wymagające kwiaty, o które trzeba odpowiednio zadbać. W przeciwnym wypadku nie zakwitną. Problematyczne bywa przede wszystkim podlewanie, które powinno być regularne i bardzo obfite. Z tego powodu najlepiej nie nawadniać ich w tradycyjny sposób, tylko za pomocą tzw. zanurzenia, czyli kąpieli wodnej. Jak przeprowadzić taki zabieg? Raz w tygodniu wyciągnij storczyka z doniczki i w osłonce umieść w misce z wodą na około 30 minut. Gdy czas minie, wylej wodę i ponownie poczekaj, tym razem do czasu, aż korzenie rośliny całkowicie wyschną. Na koniec włóż ją do z powrotem do doniczki.

Jeśli nie masz czasu na kąpiel, więc podlewasz storczyka w tradycyjny sposób, pilnuj, by go nie przelać oraz by w doniczce nie stała woda. Zawsze wylewaj jej nadmiar, w przeciwnym wypadku możesz doprowadzić do gnicia korzeni.

Jak dbać o storczyki, aby kwitły cały rok? Zastosuj domowy trik

Regularne i odpowiednie podlewanie to pierwszy klucz do sukcesu, by roślina pięknie kwitła. Drugim jest dodanie do wody składnika, który dobroczynnie wpłynie na jego kondycję i sprawi, że będzie uginać się od kwiatów. O czym mowa? Raz w miesiącu dodaj do wody odrobinę soku z cytryny. Zawarte w nim witaminy (C oraz z grupy B), a także potas i magnez, oraz właściwości bakteriobójcze sprawią, że będzie rosła wyjątkowo zdrowa i piękna. Kolorowymi kwiatami będziesz cieszyć się przez cały rok.

Więcej o: