Zwilż wodą i przyklej folię bąbelkową do okna. Ten prosty patent odmieni twoje życie

Jesień oraz zbliżająca się wielkimi krokami zima to czas, kiedy temperatury na zewnątrz znacznie spadają. Z tego powodu w domach oraz mieszkaniach rozpoczynamy okres grzewczy. Niestety, nierzadko wiąże się to z ogromnymi kosztami. Jak je zminimalizować z pomocą nietypowego, ale skutecznego triku?

W sieci nie brakuje sposobów na to, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu przy równoczesnym utrzymaniu optymalnej temperatury w mieszkaniu. Wbrew pozorom nie potrzebujesz do tego żadnych wymyślnych urządzeń. Z pomocą przyjdzie zwykła folia bąbelkowa lub aluminiowa. Jak ich użyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Co zrobić, by z pomieszczenia nie uciekało ciepło? Sięgnij po folię bąbelkową

Trik z folią bąbelkową może wydawać się niecodzienny, jednak zdecydowanie warto go zastosować. Z jego pomocą w banalnie prosty i niedrogi sposób uszczelnisz okna i sprawisz, że z pomieszczenia przestanie uciekać ciepłe powietrze. Czego będziesz potrzebować? Przygotuj:

  • folię bąbelkową,
  • nożyczki,
  • butelkę z atomizerem wypełnioną ciepłą wodą.

W pierwszej kolejności potnij folię na kawałki, które w całości pokryją szyby w wybranym przez ciebie pokoju. Następnie dokładnie spryskaj wodą stronę z wypustkami oraz szybę w pokoju. Teraz wystarczy mocno docisnąć folię do szkła. By naprawdę porządnie przylgnęła, warto wcześniej dokładnie wymyć szyby. Folia zamontowana odpowiednio powinna wytrzymać przez cały sezon zimowy, jeśli jednak masz co do tego wątpliwości, możesz dodatkowo delikatnie podkleić ją taśmą klejącą. Zabezpieczone i uszczelnione w ten sposób okna sprawią, że pomieszczenie będzie znacznie wolniej się wyziębiać, a do środka wciąż będzie wpadać światło. Po zdjęciu może się zdarzyć, że folia pozostawi smugi, jednak bez problemu je zmyjesz. Nie zapomnij także, że nawet zimą należy regularnie wietrzyć pomieszczenia.

Nałóż na karton i umieść za kaloryferem. W pokoju będzie znacznie cieplej

Innym ciekawym i równie prostym w wykonaniu trikiem na zaoszczędzenie na ogrzewaniu jest wykorzystanie folii aluminiowej. Wystarczy, że odpowiednio duży fragment umieścisz przy ścianie, za działającym kaloryferem błyszczącą stroną na zewnątrz. By się nie zwijała oraz nie spadała, możesz nałożyć ją najpierw na kawałek kartonu. Folia zadziała niczym dodatkowa warstwa izolacyjna i będzie odbijać ciepło z kaloryfera do wnętrza pomieszczenia, dzięki czemu łatwiej zachowasz w nim optymalną temperaturę. To prosty trik na oszczędność.

Więcej o: