Po czym sadzić czosnek? Sekret tkwi we właściwym miejscu. Po tych warzywach nic nie urośnie

Czosnek jest rośliną chętnie hodowaną w polskich ogrodach. Przydaje się nie tylko w kuchni, ale także jako środek na przeziębienie. Nie każdy jednak wie, kiedy sadzić czosnek zimowy i po czym sadzić czosnek, aby wykształcił zdrowe główki.

Kiedy sadzimy czosnek zimowy? Musimy pamiętać, że termin ma znaczenie. Chociaż nie przeszkadzają mu przymrozki i chłód, powinien zostać umieszczony w ziemi w odpowiednim terminie, aby wykształcił dorodne i aromatyczne główki. Podpowiadamy, po czym sadzić czosnek, by zdrowo wyrósł.

Zobacz wideo Czosnek odstrasza zapachem, ale ma leczniczą moc

Kiedy sadzimy czosnek zimowy? Termin odgrywa kluczową rolę

Niektórzy go kochają, inni nienawidzą, ale warto pamiętać, że czosnek jest niezwykle zdrowy. Działa ochronnie na układ sercowo-naczyniowy, przyczynia się do obniżenia ciśnienia i działa niczym naturalny antybiotyk. Sadzimy go na wiosnę lub na jesień. Czosnek sadzony wiosną nazywany jest jarym, ponieważ ma mniejsze główki i nie ma kwiatostanów. Czosnek zimowy sadzimy jesienią i charakteryzuje się dużymi ząbkami. Jeśli zastanawiasz się, kiedy sadzić czosnek zimowy, musisz wiedzieć, że kluczem do dorodnych główek jest właściwy termin. Najlepiej robić to w październiku lub listopadzie, aby roślina ukorzeniła się przed pierwszymi przymrozkami. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Po czym sadzić czosnek? Odpowiednie sąsiedztwo to podstawa

Przed posadzeniem czosnku warto zasilić ziemię w kompost, aby dostarczyć składniki odżywcze. Najlepiej rośnie na glebie przepuszczalnej, żyznej i próchniczej. Po czym sadzić czosnek? Pamiętaj, że nie powinien rosnąć na stanowiskach po warzywach cebulowych ani ziemniakach. Natomiast świetnie sprawdzi się na miejscu po kapuście, ogórkach, selerze, czy pomidorach. Czosnek przepada także za sąsiedztwem truskawki, marchewki i pietruszki. 

Więcej o: