TVP zrobiła z nich wielkie gwiazdy. Przed laty skradły serca widzów, a dziś są nie do poznania

Dorastają na oczach wielomilionowej publiczności. To utalentowane artystki i artyści, którzy zaczynają swoją karierę w bardzo wczesnym wieku, przychodząc do programów typu talent-show i zdobywając serca jurorów oraz widzów. W Polsce, jednym z najpopularniejszych tego rodzaju produkcji jest "The Voice Kids", emitowany na antenie TVP. Jak dziś wyglądają największe gwiazdy, dla których udział w programie stał się początkiem wielkiej kariery?
Zobacz wideo Zobacz wideo: Kuba Szmajkowski o Roksanie Węgiel: Jest dojrzałą artystką. Podoba mu się, ale "ma narzeczonego"

Pierwszy odcinek dziecięcego talent-show w telewizyjnej dwójce wyemitowano w styczniu 2018 roku. Na początku w jury zasiadali Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan. Tę ostatnią zastąpiła Ida Nowakowska. Wśród trenerów, którzy szkolą i pomagają uczestnikom programu są: Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski, Baron, Tomson, Natasza Urbańska oraz Cleo.

Artystki-laureatki "The Voice kids" - o których mowa w tym artykule - dziś doskonale radzą sobie na scenie muzycznej. W ciągu kilku ostatnich lat piosenkarki bardzo rozwinęły się artystycznie. Przeszły też niemałe metamorfozy. Są aktywne na Instagramie, na którym zgromadziły rzesze wiernych fanów i obserwujących. Jak zmieniły się od czasów swoich telewizyjnych debiutów?

Miała 13 lat, gdy skradła serca jurorów. Tak wygląda dzisiaj

Zwyciężczynią pierwszej edycji w 2018 roku była, wówczas niespełna 13-letnia, Roksana Węgiel. Artystka przyszła na świat w Jaśle w 200 roku w Jaśle i dziś ma 18 lat. Jest także autorką tekstów i kompozytorką. Przed swoim wielkim debiutem w "The Voice Kids" brała udział w innych produkcjach Telewizji Polskiej, głównie w konkursach muzycznych. Np., w 2015 r. zagrała w teledysku zespołu disco-polo Rompey do piosenki pt. "Mam obsesję". W 2016 r. natomiast wzięła udział w programie  "Petersburski Music Show".

 

Rok później przyszła na przesłuchania do "The Voice Kids" i tak zaczęła się jej droga do sławy. Od tamtego czasu minęło 6 lat, a artystka przeszła dużą przemianę. Była pierwszą polską reprezentantką w historii, która wygrała Eurowizję Junior. Do tej pory wydała dwie płyty i odbyła jedną trasę koncertową. Ostatnio jednak media głównie rozpisują się o jej związku z 8-letnim narzeczonym, Kevinem Mglejem.

 

12-letnia Viki Gabor oczarowała wszystkich. Gwiazda "The Voice Kids" wydoroślała

Kolejną gwiazdą, którą wylansował program "The Voice Kids", jest równie utalentowana 16-letnia Viki Gabor. Wiktoria urodziła się w 2007 roku w Hamburgu. Po uczestnictwie w talent-show (które niestety nie przyniosło jej wygranej, artystka ostatecznie zajęła 2. miejsce) reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior. Tym razem zwyciężyła, powtarzając sukces swojej poprzedniczki. 24 listopada 2019 roku w Gliwicach zajęła I miejsce w finale konkursu, zdobywając łącznie  łącznie 278 punktów - w tym 166 punktów od widzów i 112 punktów od jury.

 

Jej telewizyjny debiut miał miejsce w 2019 roku, kiedy miała niespełna12 lat. Od tego czasu Viki Gabor również przeszła znaczącą metamorfozę, zrywając m.in. ze swoim poprzednim wizerunkiem. Artystka słynie z oryginalnych, wyrazistych stylizacji.

 

Dziś doceniana jest nawet za oceanem. Sara James robi karierę międzynarodową

Sara James to kolejna wychowanka programu TVP, która zdobyła ogromne uznanie i zaskarbiła sobie sympatię widzów za sprawą pięknego głosu i talentu. Artystka przyszła na świat w 2008 roku w Słubicach. Obecnie rozwija swoją karierę międzynarodową, a ma dopiero 15 lat! W "The Voice Kids" zaczynała w 2020 roku, gdy miała zaledwie 12. Wygrała czwarty sezon talent-show i również reprezentowała Polskę na dziecięcej Eurowizji, gdzie ostatecznie zdobyła 3. miejsce.

 

W 2022 roku Sara James musiała rozpocząć indywidualny tok nauczania ze względu na rozwój kariery muzycznej. Piosenkarka wyjechała do USA i wzięła udział w popularnym na całym świecie "America’s Got Talent". Polska artystka wręcz oczarowała jurorów, w tym m.in. znanego z bezpośrednich ocen Simona Cowella. Przeszła do półfinału, a następnie do finału programu.

 

Sara James jest również osobą zaangażowaną społecznie. W czerwcu 2022 roku artystka - jako pierwsza w historii Polski - została globalną Ambasadorką programu Spotify EQUAL. Program ten ma na celu promocję równości w przemyśle muzycznym. Dzięki współpracy tej, wizerunek naszej rodzimej gwiazdy znalazł się na Times Square, w samym centrum Nowego Jorku.

Źródła: Youtube/The Voice Kids/

Więcej o: