Pokazała rachunek z Oktoberfestu 2023. Niemców wbiło w fotel. "Wolałbym pojechać na wakacje"

Oktoberfest 2023 ponownie przyciągnął miliony miłośników dobrej zabawy. Podczas wydarzenia uczestnicy mają okazję skosztować lokalnych browarów i potraw. Pewna użytkowniczka TikToka podzieliła się paragonem, który wywołał niemałe emocje wśród internautów.

Oktoberfest to największy na świecie Volksfest, podczas którego odbywa się festiwal piwa i objazdowy karnawał. Rokrocznie odbywa się w Monachium w Bawarii i trwa od połowy lub końca września do mniej więcej pierwszej niedzieli października. Bierze w nim udział ponad sześć milionów gości z zagranicy i kraju. Lokalnie nazywa się d'Wiesn, od potocznej nazwy terenów targowych Theresienwiese. Wydarzenie to jest ważną częścią bawarskiej kultury, odbywa się od 1810 roku.

Zobacz wideo Z którym politykiem poszedłbyś na piwo lub kawę? [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Paragony grozy 2023? Na Oktoberfest nie tylko piwo jest w tym roku droższe

Gdy inflacja zaczęła powoli, acz nieubłaganie rosnąć, najszybciej wzrost cen wiele osób odczuło nie tylko podczas wakacji, ale również podczas takich wydarzeń jak Oktoberfekt, który ma obecnie miejsce w Niemczech. "Paragonem grozy" z Monachium podzieliła się pewna użytkowniczka TikToka, funkcjonująca pod nickiem @jessie_2101. Krótki klip opisała wymownym zdaniem:

Inflacja i te sprawy.

Jak widać na zamieszczonym na filmiku paragonie, całodniowa zabawa kosztowała niemałą kwotę. Za jedno piwo pszeniczne musiała zapłacić bowiem 8,70 euro. Pozycją, która wyjątkowo zaskoczyła internautów, był zestaw obiadowy składający się z ryby oraz frytek, których koszt wyniósł 34 euro za porcję.

Oktoberfest 2023. Ceny wywołały skrajne emocje wśród internautów

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej nagrań z tegorocznej edycji Monachium Oktoberfestu, który rozpoczął się 16 września. Największy na świecie festiwal piwa w związku z rosnącą inflacją, zaskoczył uczestników szczególnie cenami. Jak się okazuje nie tylko cena za złocisty trunek, przyprawiła o zawrót głowy internautów, gdy ujrzeli podsumowanie zabawy na paragonie @jessie_2101. Pod nagraniem nie brakowało słów zaskoczenia i krytyki.

3x ryba i frytki za 103€? Czy morze było wliczone w cenę?
Niektórzy mogą sobie na to pozwolić, a ja muszę z tym żyć przez cały miesiąc.
Straciłbym apetyt na następne 5 lat.
Co to za ryba z frytkami, zrobiona ze złota?
To prawie miesięczna pensja dla zwykłych ludzi.....
Za te pieniądze wolałbym pojechać z rodziną na wakacje.
Więcej o: