50-latko, tych ubrań pozbądź się z szafy. Postarzają i są niemodne. Zobacz stylowe alternatywy

Obecnie nie ma sztywnych reguł co powinno, a czego nie powinno się nosić po osiągnięciu jakiegoś wieku. Jednak z drugiej strony, są takie ubrania, które wizualnie dodają lat. Często po prostu są już niemodne albo niedobrze dopasowane do innych ubrań. O czym kobiety po pięćdziesiątce powinny zapomnieć i najlepiej pozbyć się tego z szafy?

Koronkowe ubrania. Ten materiał może postarzeć

Mimo że koronka wróciła na chwilę do mody, to lepiej jej unikać. Szczególnie dotyczy to koronkowych sukienek wieczorowych, które tak naprawdę modne były parę lat temu. Zazwyczaj mają koronkowy dekolt i rękawki. Często są to dodatkowo mocno dopasowane sukienki do kolan, które źle układają się na sylwetce i uwidoczniają mankamenty sylwetki. Po 50-tce lepiej unikać też swetrów z dekoltami wykończonymi koronką, które również nie są zbyt gustowne i przestały być modne. 

Co nosić zamiast koronki? W trendy bardzo wpisują się ażurowe ubrania. Ten rodzaj zdobienia doda nowoczesnego charakteru stylizacji i może odmłodzić. Jesienią warto sięgnąć po ażurowe swetry, sukienki, eleganckie bluzki, a także buty. 

 

Garsonka często dodaje lat. Co wybrać zamiast niej po 50-tce?

Przez wiele lat garsonka była klasycznym ubraniem w szafie każdej eleganckiej kobiety. Strój złożony ze spódnicy lub sukienki i żakietu noszono najczęściej do pracy, na wesela i inne specjalne okazje. Można powiedzieć, że to odpowiednik męskiego garnituru. Jednak garsonka już trochę wyszła z mody i lepiej postawić na inne ubrania, które sprawią, że będziesz wyglądać nowocześniej i stylowo. Dobrym wyborem będzie damski garnitur złożony ze spodni i marynarki w tym samym kolorze.

 

Pamiętaj, aby obydwa te elementy były dobrze dopasowane do twojej sylwetki. Na półformalne okazje można też zdecydować się na materiałowe spodnie lub spódnicę oraz marynarkę, które nie tworzą zestawu, ale muszą pasować kolorystycznie. Alternatywą do garsonki może być też kobiecy, elegancki kombinezon. 

Tego nie noś po 50-tce. Zwierzęce motywy od stóp do głów

Printy zwierzęce nie wychodzą całkowicie z mody, a niektóre z nich można uznać za ponadczasowe, jak np. leopardzie cętki. Kwestią jest jednak umiar. Po 50-tce lepiej nie nosić stylizacji złożonych z wielu ubrań w zwierzęce wzory. Takie zestawienie może wyglądać kiczowato i bez gustu. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na ubrania w różne printy tego typu.

 

To jednak nie oznacza, że 50-latki w ogóle nie mogą nosić takich właśnie sukienek, spodni lub bluzek. Wybierz jednak tylko jeden ten element, a reszta stylizacji niech będzie minimalistyczna, jednolita. Tak naprawdę można tę zasadę zastosować również do innych wzorów, np. kwiatów. 

Więcej podobnych artykuł na Gazeta.pl

Więcej o: