Genialny patent na śmierdzący problem. Musisz tylko zmieszać sok z cytryny z dwoma składnikami

Po otwarciu pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, a pranie brzydko pachnie? To znak, że powinnaś zacząć działać. Podpowiadamy, jak wyczyścić pralkę tanim domowym sposobem.

Smród z pralki to problem, który może spotkać każdą z nas, a powodem najczęściej jest nieregularne czyszczenie urządzenia. Z niemiłym zapachem można sobie jednak poradzić. Zamiast kupować sklepową chemię, wypróbuj sprawdzony domowy sposób.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Z pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach? Zastosuj ten domowy sposób, a smród zniknie

W urządzeniu znajduje się wiele elementów, które należy regularnie czyścić, a jeśli tego nie robimy, w środku zaczyna unosić się niemiły zapach, a nieustanny kontakt z wodą sprawia, że może rozwinąć się pleśń. Na szczęście znamy skuteczny sposób, aby poradzić sobie z tym problemem. Wystarczy, że sięgniesz po… cytrynę. Wyciśnij sok z jednej cytryny, dodaj 200 ml octu i 400 ml wody. Wymieszaj składniki i polej szufladę pralki, bo to właśnie to miejsce jest najczęstszą przyczyną nieprzyjemnej woni z pralki. Pozostaw na godzinę, a następnie za pomocą gąbki lub szczoteczki wyszoruj szufladkę, wypłucz pod wodą i zostaw do wyschnięcia. Jeśli nie masz pod ręką cytryny, wsyp do przegrody kwasek cytrynowy — do 1/3 wysokości szuflady, a potem nastaw pralkę na najwyższą temperaturę. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Brzydki zapach z pralki? Przekrój na pół i wysmaruj pastą do zębów

Przyczyną niemiłego zapachu może być także bęben pralki. W takim wypadku wystarczy, że przekroisz cytrynę na pół i pozbędziesz się pestek, a potem posmarujesz ją pastą do zębów i wrzucisz do bębna. Nastaw program na 60 stopni Celsjusza i uruchom urządzenie, a po zakończeniu cyklu prania nieprzyjemna woń zniknie.

Więcej o: