Te spodnie dla 50-latek optycznie wyszczuplą masywniejsze uda. Mogą ukryć też brzuszek

Zgrabne i smukłe nogi to marzenie wielu kobiet. Ich kształt zależy często od naszego rodzaju sylwetki, np. "gruszki" zazwyczaj mają masywniejsze uda. W prezencji nóg bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego fasonu spodni. Dobry wybór do sylwetki pozwala często na zamaskowanie niedoskonałości i podkreślenie autów. Jakie spodnie wyszczuplają, a jakie wręcz przeciwnie?

Spodnie wyszczuplające uda dla 50-latek. Rozszerzona nogawka może zdziałać cuda 

Masz masywne uda, a chcesz dobrze wyglądać w spodniach? W twoim wypadku najlepszym wyborem będą modele, które pozwolą na wyrównanie proporcji sylwetki. Świetnie spiszą się spodnie z lekko rozszerzoną nogawką. W sklepach często znajdziesz je pod nazwą "flare" albo dzwony. Te pierwsze to nowoczesna wersja dzwonów, najczęściej nogawka nie jest tak mocno rozszerzona, jedynie subtelnie.

Fasony spodni tego typu sprawiają, że dolna część sylwetki wygląda bardziej proporcjonalnie, a masywniejsze uda nie są aż tak widoczne. Czego unikać jeśli masz grubsze nogi? Na pewno spodni skinny lub slim fit. Taki fason wyeksponuje krągłe uda, szczególnie jeśli twoje łydki są dużo chudsze.

 

Spodnie, które zamaskują brzuch. Zwróć uwagę na wysokość stanu

Kolejny problem, który często dotyczy wielu pań to odstające boczki oraz brzuszek. Jakie spodnie wybierać, aby zamaskować oponkę? Strzałem w dziesiątkę będą wyszczuplające spodnie z wysokim stanem lub lekko podwyższonym.

 

Dobrze sprawdzą się jeansy, które są zazwyczaj uszyte z dość sztywnych materiałów. Takie spodnie wizualnie wyszczuplają brzuch, a odstające boczki trzymają w ryzach. Jakich spodni na pewno należy unikać, jeśli nie chcesz eksponować krągłości? Nie noś biodrówek, które będą wyglądać na tobie niekorzystnie.

Wyszczuplające spodnie. O czym jeszcze pamiętać?

Przy wyborze spodni nie jest ważny jedynie fason albo wysokość stanu, ale również inne cechy. Duże znaczenie ma kolor. Najlepiej z maskowaniem niedoskonałości poradzą sobie oczywiście spodnie ciemne, np. czarne, ciemnoszare lub granatowe.

 

Unikać trzeba z kolei modeli jasnych i w intensywnych kolorach. Takie modele mogą uwidocznić mankamenty sylwetki, a dodatkowo przyciągają uwagę. Dodatkowo, spodnie wyszczuplające uda lub brzuch nie powinny mieć wzorów. Szczególnie dotyczy to np. modeli w duże kwiaty. Sprawdzić się mogą za to cienkie, pionowe prążki lub drobna kratka. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: