Padł nowy rekord! Ta Polka ma najwięcej potomków w kraju. Liczba robi wrażenie

Dla wielu osób rodzina to jedna z najważniejszych wartości, jakimi kierują się w życiu. Kiedy jest duża, z pewnością nie ma co liczyć na nudę. W Polsce z pewnością wiedzą o tym dwie kobiety, które są rekordzistkami w posiadaniu największej ilości potomków. Ilu ich mają?

Rekord świata w posiadaniu największej ilości potomków, czyli dzieci, wnuków, prawnuków, a nawet praprawnuków może szokować. Okazuje się, że także w Polsce nie brakuje rekordzistek. Choć od 2016 roku tytuł ten należał do tej samej osoby, w tym tygodniu oficjalnie udało się go pobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jako Polacy bijemy niechlubne rekordy dotyczące zdrowia psychicznego. Jak wygląda opieka psychiatryczna w Polsce, opowiada Kasia Gandor

Pierwszy oficjalny rekord w Polsce. Ilu potomków dotyczył?

Od 2016 roku rekord Polski w posiadaniu największej liczby potomków zapisany w Biurze Rekordów należał do pani Marii Karpowicz z miejscowości Nowe Dwory. Przez najbliższych uważana jest za spoiwo, które scala całą rodzinę, dlatego gdy kilka lat temu obchodziła 90. urodziny, zorganizowano dla niej przyjęcie. Pojawili się na nich wszyscy jej potomkowie, czyli 5 dzieci, 16 wnucząt, 25 prawnucząt i 7 praprawnucząt, co daje łącznie 53 potomków. 

Nowy rekord Polski w posiadaniu największej liczby potomków. Został pobity w tym miesiącu

Rekord pani Marii został pobity dopiero po 7 latach, a dokładniej 27 września 2023 roku. To właśnie wtedy urodziny obchodziła pani Genowefa Abramczyk z Wólki-Folwark w gminie Rząśnik. Z tego okazji rodzina zaprosiła niezależnego świadka, którego zadaniem było oficjalne zliczenie wszystkich potomków kobiety. Okazało się, że ma ona 8 dzieci, a ponadto jest dumną babcią 24 wnuków i prababcią 42 prawnuków. 

Rekord świata w liczbie posiadanych potomków szokuje. Ile wynosi?

Ogromne wrażenie robi również udokumentowany rekord świata, który na kartach "Księgi rekordów Guinnessa" zapisał się 15 października 1992 roku. Choć od tego czasu minęło ponad 30 lat, jeszcze nikomu nie udało mu się go pobić. Należał on do Samuela S. Masta, pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych mężczyzny, który zmarł w wieku 96 lat. W chwili śmierci miał 11 dzieci, 97 wnuków, 634 praprawnuków oraz 82 prapraprawnuków, co dało łącznie aż 824 potomków.

Więcej o: