Weź z apteczki jeden produkt, wymieszaj z sodą i nałóż na fugi. Mucha nie siądzie

Fugi to jedne z najbardziej znienawidzonych części domu, które jesteśmy zmuszeni myć. Praca jest mozolna, bo dotyczy niekiedy wielu metrów kwadratowych podłogi, musimy ją wykonać na kolanach, co nie jest najwygodniejsze. W dodatku, by je porządnie umyć, jesteśmy zmuszeni je szorować. A gdyby tak dało się trochę to sobie ułatwić?

W sklepach stacjonarnych i internetowych możemy kupić masę specyfików do sprzątania. Nie brakuje też konkretnie takich, które mają rozprawić się z zabrudzeniami nabudowanymi na fugach. Te są wyjątkowo trudne do wyczyszczenia, ponieważ chodząc po podłodze, wciskamy w nie kolejne warstwy brudu. Niestety nawet częste mycie podłogi nie zapobiegnie sytuacji, w której w końcu się jej przyglądamy i stwierdzamy, że pora ogarnąć te nieszczęsne fugi. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Weź to z apteczki i wymieszaj z sodą

Na detergenty do mycia fug można wydać dziesiątki złotych. Im więcej za nie zapłacimy, tym lepszego efektu się spodziewamy. Niestety nie zawsze cena idzie w parze z jakością i obietnicami producentów i owy efekt wcale nie jest satysfakcjonujący. A gdyby tak do umycia fug można było użyć czegoś, co już mamy w domu

Okazuje się, że w zasadzie nie wychodząc z domu, można przygotować prosty specyfik, który świetnie poradzi sobie z brudem na fugach. Wystarczy iść do kuchni i wziąć z niej dwie rzeczy. Jedna to znane remedium na wiele porządkowych zagwozdek, czyli soda oczyszczona. Drugą wykorzystujemy głównie w celach medycznych. Trzyprocentową wodę utlenioną należy wymieszać w równych proporcjach z sodą oczyszczoną i taką miksturę nałożyć na fugi. Można ją tam zostawić na kilkanaście minut, by zabrudzenia nieco zmiękły, a następnie rozcieramy ją za pomocą gąbki albo szczotki. Na koniec całość przecieramy czystą szmatką i gotowe.

Jednego nie przeskoczymy

Oczywiście w dalszym ciągu będziemy musieli znaleźć się na kolanach i się nad tą podłogą nieco "pochylić". Jednak z takim prostym domowym specyfikiem praca będzie szła zdecydowanie lepiej. W szybkim czasie uda nam się wyczyścić sporą powierzchnię. W dodatku nie będziemy musieli wdychać drażniących drogi oddechowe sprayów.