Zapomnij o wielogodzinnym rozmrażaniu. Natrzyj tym wnętrze urządzenia. Lód nie osiądzie na ścianach

Oblodzony zamrażalnik to zmora wielu z nas. Najczęściej, aby pozbyć się lodu, rozmrażamy urządzenie. Na szczęście już nie musimy tego robić. Podpowiadamy sprytny patent, dzięki któremu lód nie będzie osadzał się na ścianach zamrażarki.

Lód tworzy się najczęściej poprzez wpadające do środka ciepłe powietrze i aby się go pozbyć, zazwyczaj rozmrażamy lodówkę. Jest nie tylko czasochłonne, ale także problematyczne, kiedy w zamrażarce znajduje się jedzenie, czy warzywa. Sprawdź, w jaki sposób ułatwić sobie zadanie i pozbyć się lodu bez rozmrażania urządzenia.

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Przetrzyj zamrażarkę tym produktem. Zapomnisz o oblodzonych półkach

Jeśli chcesz uniknąć rozmrażania lodówki, możesz zastosować prosty trik. Wystarczy, że sięgniesz po domowy sposób, a zapomnisz o lodzie w urządzeniu. Przyda ci się wacik kosmetyczny i olej. Po rozmrożeniu zamrażarki nasącz wacik olejek i przetrzyj całe wnętrze, a także szuflady i półki. Jeśli nie masz pod ręką oleju, możesz użyć gliceryny. Dzięki temu zabiegowi lód nie będzie osadzał się w zamrażalniku, a my nie będziemy musiały co chwilę rozmrażać lodówki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z zamrażalnika wydobywa się nieprzyjemny zapach? Jest na to sprawdzony domowy sposób

Zdarza się, że z zamrażarki zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. Na szczęście znamy sposób, aby się go pozbyć. Wystarczy, że sięgniesz po domową mieszankę. Do wody dodaj sok z jednej cytryny, a następnie przetrzyj ściereczką wnętrze i szuflady. Cytrusowa woń zniweluje niemiły zapach. Kolejnym krokiem jest przygotowanie pochłaniacza zapachu. W tym celu nasyp trochę sody oczyszczonej do miseczki i włóż na do zamrażarki. Soda jest naturalnym pochłaniaczem zapachu, więc po godzinie po smrodzie nie będzie śladu.

Więcej o: