Przez tydzień nie zauważyła, że jej mąż nie żyje. "Wypił piwo i usnął"

Tragicznego odkrycia dokonała policja w jednym z warszawskich mieszkań 14 września 2023 roku. W lokalu przy ulicy Nowogrodzkiej znaleziono zwłoki mężczyzny. W tym samym lokalu przebywała żona zmarłego, którego ciało było już w procesie rozkładu. Kobieta miała nie zauważyć, że jej małżonek umarł - podaje "Super Express".
Zobacz wideo Zobacz wideo: Banaszak: Nie ma już grup społecznych wolnych od uzależnień

Policja na początku odebrała zgłoszenie o odorze, który wydobywał się ze wspomnianego mieszkania. Ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, znaleźli w mieszkaniu martwego 70-latka. Okazało się, że mieszkaniec Warszawy nie żył już od tygodnia. Kiedy weszli do lokalu, żona denata miała powiedzieć, że "nie wie co się z nim dzieje". Informacje te przekazał "SE" prezes wspólnoty mieszakaniowej, Zbigniew Trybocki.

W związku ze sprawą, 72-latce nie zostaną postawione żadne zarzuty. Biegli nie stwierdzili na ciele jej małżonka żadnych znamion świadczących o tym, że do jego zgonu mogły przyczynić się osoby trzecie. Zaraz po interwencji, 72-latka została umieszczona w hostelu Centrum Pomocy Społecznej. Po tygodniu wróciła jednak do swojego mieszkania. Dziennikarzowi "Super Expressu" udało się porozmawiać z kobietą.

Wypił piwo i usnął. Nie zauważyłam, że coś się z nim stało

- miała przekazać 72-latka. Najprawdopodobniej - jak wskazuje "SE" - powodem niewiedzy u kobiety był stan upojenia alkoholowego.

Nie zauważyła, że jej mąż zmarł. Mieszkała przez tydzień ze zwłokami

Mimo, że 72-latka wróciła już do lokalu mieszkalnego na Nowogrodzkiej, a ciało jej męża zostało stamtąd zabrane. Sytuacja nadal jest problematyczna. Z mieszkania wciąż wydobywa się nieprzyjemny zapach, na który skarżą się sąsiedzi. W niewielkim lokalu wciąż stoi fotel, na którym znaleziono martwego mężczyznę. Kobieta dotąd nie pozbyła się mebla.

Według "SE" policja nie może nic zdziałać w tej sprawie, ratownicy medycznie uznali zaś, że nie ma podstaw, by przetransportować 72-latkę do szpitala psychiatrycznego. Jak przekazał serwisowi podinspektor Robert Szumiata, "administracja budynku zaoferowała, że może posprzątać mieszkanie i kupić nowe meble, jednak ktoś będzie musiał za to potem oddać pieniądze".

Źródło: Super Express

Więcej o: