Zwiń w kłębek i zaczep pod silnikiem. Kuny nawet nie spojrzą na twój samochód

Chociaż kuny wyglądają uroczo, potrafią narobić sporych szkód. Najczęściej dostają się do komórek, garaży lub wchodzą na poddasze, ale zdarza się, że przedostają się pod maskę samochodu i przegryzają kable. Podpowiadamy sposób, jak je odstraszyć.

Niepozorne kuny potrafią spędzić sen z powiek. Jeśli dostaną się pod maskę auta, gryzą kable i powodują wiele innych szkód, których naprawa bywa bardzo droga. Jak odstraszyć kunę? Sprawdź skuteczny trik, który nic nie kosztuje, a naprawdę działa.

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Kuna pod maską samochodu? Uważaj, bo to niebezpieczeństwa zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów

Szukając schronienia przed ujemnymi temperaturami, kuna często wchodzi nie tylko na poddasza, czy do garaży, ale także pod maskę auta. Okolice ciepłego silnika są dla niej atrakcyjnym schronieniem przed mrozem. Zanim jednak zwierzę się umości, musi przygotować sobie miejsce. Właśnie wtedy zazwyczaj gryzie kable i powoduje inne uszkodzenia w samochodzie. Pamiętajmy jednak, że zwierzęta tą pod prawną ochroną, więc aby się ich pozbyć, należy zastosować metody odstraszające i niezagrażające ich życiu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak się zniechęcić kunę do wchodzenia pod maskę samochodu? Ten sprawdzony domowy trik nic cię nie kosztuje

Kuna ma czuły węch, dlatego świetnym sposobem na jej odstraszenie jest zastosowanie nieprzyjemnych dla niej zapachów. Jak to zrobić? Wystarczy, że podepniesz pod maską i w okolicach pojazdu kocią lub psią sierść. Kuna jako zwierzę terytorialne wyczuje woń innego drapieżnika i będzie omijać to miejsce szerokim łukiem. Innym trikiem jest zastosowanie kostki toaletowej. Ma ona intensywny i drażniący zapach, który zniechęci kunę do przebywania w pobliżu. Pamiętaj, aby co kilka tygodni wymienić kostkę.

Więcej o: