Zgwałcił ją i oblał kwasem, bo chciała odejść. Jak wygląda dziś, po 400 operacjach?

- Zabijcie mnie - taką wiadomość zostawiła rodzinie, gdy 15 lat temu w jednej chwili jej życie zmieniło się w koszmar. Katie Piper od 2008 roku przeszła setki operacji, by choć częściowo odzyskać sprawność. Swoje traumatyczne przeżycia przekuła w siłę i teraz pomaga innym.

Więcej ludzkich historii znajdziesz na Gazeta.pl

Początkowo nic nie zapowiadało, że Katie Piper związała się przemocowym mężczyzną. Z roku na rok z miłego i opiekuńczego zmieniał się jednak w chorobliwie zazdrosnego i agresywnego partnera. W 2008 roku modelka powiedziała "dość" i postanowiła odejść. On jednak nie mógł pogodzić się z jej decyzją. Wpadł w furię, zgwałcił ją w hotelowym pokoju, a następnie zagroził śmiercią. Wówczas myślała, że nic gorszego jej już nie spotka. Myliła się. 

Zobacz wideo "Przemoc jest poza czasem, poza szerokością geograficzną"

W zemście zlecił oblanie jej kwasem

Niedługo później były partner Katie zlecił innemu mężczyźnie oblanie jej silnie żrącym kwasem. Kobieta trafiła do szpitala z oparzeniami trzeciego stopnia. Jej stan był bardzo poważny. Rozległe poparzenia twarzy, przełyku, żołądka i rąk, utrata wzroku w lewym oku. Niewyobrażalny ból, którego doświadczyła Katie, sprawił, że w pewnym momencie zostawiła swojej rodzinie kartkę z napisem: "Zabijcie mnie".

 

Przeszła ponad 400 operacji, by odzyskać sprawność

Tuż po ataku Katie Piper była w fatalnej formie psychicznej, jednak znalazła w sobie pokłady siły, dzięki którym zawalczyła o siebie. Na przestrzeni ostatnich 15 lat przeszła ponad 400 operacji, dzięki którym choć częściowo odzyskała dawną sprawność oraz swój wygląd. Dzisiaj Katie jest szczęśliwą matką i żoną. Wydała kilka książek, założyła fundację i aktywnie działa na rzecz osób, które znalazły się w podobnej sytuacji, co ona.

Myślę, że jeśli doznasz kontuzji zmieniającej życie, musisz wiedzieć i akceptować, że pewne rzeczy nie zagoją się i nie znikną

 - powiedziała, cytowana przez mirror.co.uk.

 

Katie Piper prowadzi również swój profil na Instagramie, gdzie śledzi ją ponad milion osób, z którymi dzieli się nie tylko swoją historią, lecz także pokazuje jak obecnie wygląda jej życie. Internautki oraz internauci są pod wrażeniem drogi, jaką przeszła 39-latka, a pod jej postami regularnie pojawia się wiele słów uznania.

Sprawiasz, że ludzie się uśmiechają, bo wiedzą, ile przeszłaś, żeby się dostać tu, gdzie jesteś
Jesteś niesamowita
Piękna wewnątrz i na zewnątrz
Jesteś absolutną gwiazdą!
Cudowna

- piszą ludzie.

***

Jeżeli ty lub bliska ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej i innej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji TUTAJ. Pomoc telefoniczną oraz mailową kobietom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych świadczy także Centrum Praw Kobiet. Przeznaczona jest dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują natychmiastowego interwencyjnego wsparcia, a także dla tych, które chcą skorzystać z bezpiecznego schronienia w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Warszawie. Konsultantki wysłuchują, wspierają, podejmują interwencję oraz udzielają informacji w sytuacjach związanych w szczególności z różnymi formami przemocy wobec kobiet. Telefon interwencyjny (całodobowy) 600 070 717. Więcej informacji na stronie: https://cpk.org.pl/.

Więcej o: