Ona miała 24 lata, on o 30 lat więcej. Została samodzielną mamą. "Nie żałuję swoich decyzji"

Kiedy się poznali, ona miała zaledwie 24 lata, on - 30 lat więcej. Uczucie pomiędzy nimi rozkwitło na planie filmowym. Relacja ta jednak szybko przerodziła się w obyczajowy skandal, ponieważ Adam Ferency był wówczas mężem teatrolożki, reżyserki i eseistki Małgorzaty Dziewulskiej, z którą ma dwójkę dzieci.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Adam Woronowicz o zbliżających się wyborach. "Będziemy już solidnie zmęczeni"

Media plotkarskie w 2005 roku rozpisywały się o ich romansie. Uznany aktor, którego kojarzymy z kultowych produkcji filmowych, telewizyjnych i teatralnych Adam Ferency wcielał się wówczas w postać ojca Kleofasa na planie filmu "Jasminum" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Miał wtedy 55 lat. Zaledwie 24-letniej wówczas Patrycji Soliman przypadła zaś rola głównej bohaterki.

Aktor postanowił nawet związać się z młodszą koleżanką z branży i odejść od żony. Z romansu tych dwojga urodziła się córka Franciszka, ale związek aktorów nie przetrwał. Patrycja Soliman musiała zostać samodzielną mamą. Kiedy Frania była już na świecie, Adam Ferency zdecydował się jednak powrócić do rodziny. Jakiś czas później, aktorka zaczęła udzielać wywiadów, w których pytano ją o to, jak ułożyła sobie życie osobiste i zawodowe. Na łamach "Twojego Imperium" wyznała np., że nigdy nie żałowała przeszłości.

Patrycja Soliman w trakcie próby spektaklu 'Ślub panieńskie' w Teatrze Narodowym/ 2007 r.Patrycja Soliman w trakcie próby spektaklu 'Ślub panieńskie' w Teatrze Narodowym/ 2007 r. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

"Nigdy nie miałam dylematu: kariera czy dziecko. Los zdecydował za mnie, ale cieszę się, że stało się, jak się stało. I to, że Frania się urodziła, to była najsłuszniejsza decyzja w moim życiu" - powiedziała aktorka. O swojej córeczce mówiła zaś: "byłam żywym dzieckiem, a Frania to typ filozofa-myśliciela. Wszystko musi obejrzeć, sprawdzić".

"Nie jest mi lekko". Patrycja Soliman musiała samodzielnie zająć się wychowaniem córki

Wielokrotnie dopytywano ją, czy ojciec dziewczynki uczestniczy w jej wychowaniu, jednak Soliman konsekwentnie odmawiała komentarza w tej sprawie. W rozmowie z "Galą" wyznała jedynie, że "nie jest jej lekko". Przyznała jednak, że w najcięższych momentach życia zawsze mogła liczyć na oddanych przyjaciół. Zresztą należą one już do przeszłości, ponieważ aktorka od lat jest w szczęśliwym związku z mężczyzną spoza świata celebrytów. 8 lat po tym, jak na świat przyszła Frania, aktorka urodziła drugą córeczkę.

(...) Nie żałuję swoich decyzji. Dzięki Frani zapominam o wszystkim, co trudne. Wszystko złe oddala się, maleje. Frania przewartościowała wszystko. Jest najważniejsza

- mówiła aktorka.

Źródła: Twoje Imperium/Gala/Onet

Więcej o: