Co oznacza sen o ciąży? Niektórzy powinni uważać. Jest się czego bać?

W specjalne znaczenie snów wierzy wiele osób. Co ciekawe, nawet ci, którzy teoretycznie nie należą do tej grupy, szybko łapią za telefon i sprawdzają, co oznacza to, że akurat przyśniło im się coś konkretnego. Wiele emocji wzbudzają sny o ciąży. Czy to zwiastuje coś złego? A może oznacza, że niedługo się spełnią?

Nie zawsze pamiętamy nasze sny. Gdy się więc obudzimy i dokładnie wiemy, co nam się śniło, robią na nas tym większe wrażenie. Szczególnie jeśli przyśni się nam jakieś ważne wydarzenie w życiu albo osoby zmarłe. Nawet ci, którzy średnio wierzą, że sny mają znaczenie, sięgają do sennika, by się upewnić, czy nie czeka nas w najbliższej przyszłości nic złego. Tak na wszelki wypadek. 

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska: Cieszę się, że mam już córkę odchowaną, bo jakbym dziś miała w tym kraju zajść w ciążę i rodzić, to musiałabym się zastanowić

Sen o ciąży zwiastuje ciążę?

Dużą uwagę przykładamy do snów o ciąży. Zdarzają się dość często, więc i w sennikach nie brakuje wyjaśnień, co takie sny mogą oznaczać. Zwykle śni nam się ciąża własna, czasem mowa o pojedynczej lub bliźniaczej. Każdemu z tych przypadków przypisuje się nieco inne znaczenie. Czy to źle, gdy nam się śni? To zależy. Warto dobrze zapamiętać swój sen, a jeśli w danej chwili nie możemy o nim przeczytać, zapiszmy sobie w telefonie czy notatniku.

Jest się czego bać?

Sen o własnej ciąży budzi sporo emocji. Czy to podświadoma wiadomość od naszego organizmu, że rzeczywiście za kilka miesięcy możemy się spodziewać pojawienia się na świecie potomstwa? Nic bardziej mylnego. Jeśli śni nam się, że jesteśmy w ciąży, oznacza to po prostu, że spodziewamy się od życia nowych wyzwań i możliwości oraz że jest duża szansa, że te się spełnią. Czasem bywa tak, że śni nam się, że nasza ciąża jest zagrożona lub pojawiają się jakieś komplikacje. Nie zwiastuje to problemów zdrowotnych, natomiast może oznaczać, że trudno nam poradzić sobie z jakimś wyzwaniem.

Sen o ciąży bliźniaczej to marzenie osób, które mają własne biznesy. Zwiastuje bowiem pokonanie trudności oraz podwójne zyski. Ci, którym przyśnił się taki sen, mogą się też spodziewać dużych zmian w życiu. Niekiedy jednak bliźniacza ciąża może też oznaczać przeciwieństwo - podwójne straty. Dlatego w najbliższej przyszłości warto zachować szczególną ostrożność.

Więcej o: