Ukryta funkcja zmywarki, o której nie wiesz. Wystarczy nacisnąć. Rozwiążesz odwieczny problem

Każdego dnia w mieszkaniu korzystamy z licznych urządzeń, które mają za zadanie znacznie ułatwić nam życie i zaoszczędzić czas. Okazuje się jednak, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z wszystkich funkcji, które skrywają. Nie mieścisz w zmywarce wysokich kieliszków? Zapewne nie znasz tego triku.

Dziś zmywarka to niemalże obowiązkowe wyposażenie niemal każdego domu czy mieszkania. Z jej pomocą nie tylko zaoszczędzasz ogrom czasu, ale również wody i pieniędzy. Co zrobić, kiedy na górnej szufladzie nie możesz zmieścić wysokiego kieliszka? Okazuje się, że jest na to prosty patent.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Korzystasz ze zmywarki? Pamiętaj o odpowiednim wkładaniu naczyń

Odpowiednie ułożenie naczyń w zmywarce ma ogromne znaczenie. Sprawi, że zawsze będą nieskazitelnie czyste, gdyż woda oraz detergent bez problemów dostaną się do każdego zakamarka. Jak więc to robić? Do górnej szuflady wkładaj kubki, kieliszki, szklanki i miseczki. Nie zapomnij, by były do góry dnem. Z kolei dolna szuflada to idealne miejsce dla talerzy, patelni, garnków oraz koszyczka na sztućce. Byś zawsze wyciągała ze zmywarki czyste naczynia, zadbaj o to, by głębokie talerze zawsze znajdowały się w przegródce pod skosem, co ułatwi ich mycie. Oprócz tego nie "zamykaj" ich płaskimi talerzami czy deskami do krojenia.

Jak włożyć do zmywarki wysokie naczynia? To proste

Niekiedy zdarza się, że odpowiednie ułożenie naczyń bywa niemożliwe. Problem dotyczy w szczególności wysokich szklanek oraz kieliszków, które po prostu nie mieszczą się w górnej szufladzie, dlatego zazwyczaj przekładamy je do dolnej. Okazuje się, że jest to działanie zupełnie niepotrzebne, gdyż większość urządzeń wyposażona jest w skuteczne rozwiązania. Jedno z nich pokazała założycielka profilu @lifehacktipsyt.

Naciśnij, a problem sam się rozwiąże. Banalny trik, o którym nie każdy wie

Jak możemy zobaczyć na filmiku, niektóre szuflady posiadają niewielki, plastikowy element na zewnętrznej stronie boków. Wystarczy go docisnąć, by szuflada nieco się opuściła. Takie działanie sprawia, że spokojnie zmieści się na niej nawet kieliszek z długą nóżką. Oprócz tego twórczyni pokazała jeszcze jeden ciekawy trik, dzięki któremu podobne naczynia będą zabezpieczone w trakcie mycia — podstawkę kieliszka zabezpieczyła z pomocą nakładek.

 

W niektórych urządzeniach system obniżania szuflad wygląda nieco inaczej, na przykład masz dwa rzędy kółeczek, po których się poruszają i wystarczy przełożyć ją do tych położonych niżej. Wymaga to nieco więcej zachodu, jednak również jest zupełnie bezproblemowe. Te proste rozwiązania sprawiają, że w zmywarce zmieszczą się wszystkie naczynia.

Więcej o: