Wystartował program "Ciepłe Mieszkanie" 2023. Można zgarnąć ponad 43 tys. zł dofinansowania

29 września 2023 r. ruszył nabór do programu "Ciepłe Mieszkanie" 2023. Okazuje się, że niektórzy mają szansę otrzymać nawet 43,9 tys. zł dofinansowania na remont mieszkania. Sprawdź, jakie należy spełnić warunki.

Zbliża się zima i wiele osób zastanawia się nad wymianą drzwi i okien. Okazuje się, że 29 września 2023 r. ruszył nabór wniosków do programu "Ciepłe Mieszkanie" 2023, który jest uzupełnieniem programu "Czyste Powietrze". Sprawdź, na czym dokładnie polega dofinansowanie i kto może się o nie starać. Okazuje się, że tym razem dotacje na remont mieszkania mają być jeszcze większe, niż poprzednim razem. W budżecie programu jest aż 1,75 mld zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ciocia Liestyle o remoncie domu. "Ceny są szalone"

Na czym polega program "Ciepłe Mieszkanie" 2023? O dofinansowanie mogą się starać te osoby

Program "Ciepłe Mieszkanie" polega na dofinansowanie termomodernizacji lokali w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Dofinansowanie mogą otrzymać osoby prywatne, właściciele mieszkań w blokach, najemcy mieszkań będących własnością gminy i małe wspólnoty mieszkaniowe posiadające od 3 do 7 lokali. Pieniądze w ramach programu "Ciepłe Mieszkanie" można otrzymać na nowe źródło ciepła, na przykład pompę, kondensacyjny kocioł gazowy i kocioł na pellet, na podłączenie mieszkania do wspólnego źródła ciepła, na wykonanie wentylacji mechanicznej, na instalację c.o. i c.w.u., a nawet na wymianę okien i drzwi.

"Ciepłe Mieszkanie". Program ma różne poziomy dofinansowania

Dofinansowanie zależy między innymi od dochodów. Obowiązują też specjalne warunki dla tych gmin, które borykają się z największymi zanieczyszczeniami powietrza.

  • Dochód do 135 tys. zł rocznie — szansa na dotację do 16,5 tys. zł, w przypadku mieszkań z gmin najbardziej zanieczyszczonych do 19 tys. zł;
  • Miesięczny dochód do 1894 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 2651 zł w jednoosobowym — szansa na dotację do 27,5 tys. zł, w przypadku mieszkań z gmin najbardziej zanieczyszczonych do 29,5 tys. zł;
  • Miesięczny dochód do 1090 zł gospodarstwie wieloosobowym i do 1526 zł w jednoosobowym, lub jest ustalone prawo do zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego lub opiekuńczego — szansa na dotację do 41 tys. zł, w przypadku mieszkań z gmin najbardziej zanieczyszczonych do 43,9 tys. zł.
  • Wspólnoty mieszkaniowe — mogą otrzymać nawet do 375 tys. zł wsparcia.

Właściciele mieszkań mogą składać wnioski do swojego urzędu gminy.

Więcej o: