Ślub to dla wielu zakochanych osób bardzo stresujące wydarzenie. Wątpliwości i wszelakie komplikacje pojawiają się wtedy, kiedy w przygotowaniach uczestniczy rodzina, bo chce mieć wpływ na efekt końcowy. Szczególnie drażniące są opinie osób, które zamiast być wsparciem, to wciąż dodają od siebie kilka słów. Trudno więc się dziwić, że organizacja wesela dla wielu osób stanowi duże wyzwanie i może znacznie nadszarpnąć nerwy. Dowodem tego jest historia pewnej narzeczonej, która już za jakiś czas powie sakramentalne "tak" w obecności rodziny i najbliższych przyjaciół.
Nieuchronnie zbliża się dzień mojego ślubu i wesela. Już za niecały rok stanę się upragnioną żoną i w końcu poślubię osobę, którą kocham. Wraz z narzeczonym nie możemy doczekać się tych wymarzonych chwil, jednak organizacja wesela spędza nam już sen z powiek. Wszystko byłoby ok, gdybyśmy sami wszystko zaplanowali, jednak do planowania wciąż wtrącają się rodzice. Rozumiem, że chcą pomóc i to szanuję, ale teściowa powoli przesadza i martwię się, że w końcu nie wytrzymam i powiem jej co o niej myślę.
Ona nam nie radzi i nie mówi o swoich doświadczeniach, a narzuca, co powinniśmy zrobić, a czego nie. Oczywiście mama ciągle zarzuca, że jak nie zrobimy tak jak ona radzi, to ludzie wezmą nas na języki. Jest jedna rzecz, która wkurza mnie najbardziej. Chce mieć welon na ślubie. Teściowa wścieka się, bo wcześniej mieszkałam z jej synem. To hipokryzja z jej strony, bo wcześniej nie miała z tego problemu, a teraz ma, bo chce pokazać czystość poprzez welon, choć wcale taka nie jestem. Jest mi przykro, że tak głośno o tym mówi. I tak się jej nie posłucham, bo welon założę choćby nie wiem co.
Małgosia.
Welon ślubny to jeden z podstawowych dodatków panny młodej. Jeszcze niedawno uważano, że ma za zadanie zakrywać twarz niewiasty, zanim ta zostanie żoną. Według przesądu welon powinien osłaniać twarz Panny Młodej podczas całej ceremonii ślubnej i zostać odsłonięty przez Pana Młodego tuż po przysiędze, na znak przynależności żony do męża. Za pomocą welonu oznajmiano wszystkim gościom uroczystości, że panna młoda jest dziewicą, a pan młody będzie jej pierwszym mężczyzną. Współcześnie ta symbolika pozostała znana wśród przyszłych panien młodych, jednak sam welon raczej stanowi już po prostu tradycję niż faktyczny symbol dziewictwa.
Obecnie panny młode zakładają go, bo jest on dla nich welon ślubnych jest jednym z pierwszych elementów, które przykuwają uwagę gości weselnych.