Ksiądz spojrzał na pana młodego i nagle: "Patrz na nią, bo ci zaraz dam". Później było jeszcze lepiej

Ślub w kościele, w otoczeniu najbliższej rodziny, przyjaciół i znajomych to zarazem piękny, jak i stresujący moment. Dlatego też narzeczonym zdarzają się drobne pomyłki, czemu wcale nie należy się dziwić. Taka sytuacja przytrafiła się podczas próby generalnej zaślubin w Wolsztynie w województwie wielkopolskim.

Na szczęście ksiądz udzielający sakramentu małżeństwo w porę zareagował, żartobliwie rozluźniając napiętą atmosferę. Film ze zdarzenia trafił na TikToka. Materiał trwa około półtorej minuty. Widzimy na nim parę narzeczonych, wyraźnie zestresowanych. Sytuacja ma miejsce na zakrystii. Para powtarza za księdzem słowa przysięgi, ćwicząc przed oficjalnym wydarzeniem. Ich ślub ma się odbyć bowiem już za chwilę.

Zobacz wideo Zobacz wideo: Izabela Janachowska przedstawiła modowe trendy ślubne. Oceniła też suknię Kożuchowskiej

W pewnym momencie pana młodego "zjadł" stres. Narzeczony, będąc po wpływem silnych emocji, w trakcie wypowiadania słów przysięgi małżeńskiej przestał patrzeć na swoją przyszłą żonę i zaczął wodzić wzrokiem dookoła.

Ksiądz "skarcił" pana młodego. "Patrz na nią, bo ci zaraz dam"

Duchowny postanowił w zabawny sposób "zbesztać" młodego mężczyznę. - Patrz na nią, bo ci zaraz dam - powiedział z uśmiechem. To znacznie rozładowało napięcie. Chwilę później podobna "wpadka" przydarzyła się pannie młodej podczas próby zakładania obrączek. - Nie rozczapierzaj! (…) Nie bądź taka sztywna!" - pouczał narzeczoną żartobliwie kapłan.

"Hit ostatniej niedzieli" - takim opisem opatrzono wideo, które zdobyło już niesamowitą popularność na TikToku. Internauci są zachwyceni profesjonalną i jednocześnie wyluzowaną postawą księdza, który skutecznie odciągał parę młodą od stresujących myśli. "Takich księży w kościele potrzeba" , "Super taka próba, bo ja nie miałam i był stres (...)" - dodawała inna. "Ksiądz Sławek, mi również ślubu udzielał..." - pisali w komentarzach.

Film ma już prawie 30 tysięcy polubień. "Nie wiem w jakiej parafii ten ksiądz posługuje,ale wiem jedno, że chce go mieć na swoim ślubie. Jest genialny" - skomentowała jedna z użytkowniczek platformy. W pozostałych wpisach przeczytać możemy m.in.:

Super ksiądz z początkiem humoru
Taki ksiądz to skarb
No taki ślub bym mogła drugi raz wziąć

Źródło: TikTok

Więcej o: