Jak zamykać woreczki strunowe? Zrób to "metodą na słomkę". Żywność będzie dłużej świeża

Codziennie ich używamy, lecz nie zawsze zastanawiamy się jak prawidłowo je zamykać. Wiele osób wciąż robi to źle. Na szczęście rozwiązanie jest proste. Potrzebujesz jedynie jednego przedmiotu.

Wiele osób wprost nie wyobraża już sobie życia bez małych, choć bardzo praktycznych w użyciu woreczków strunowych. Najczęściej wykorzystywane są do ochrony żywności dla ludzi i zwierząt, produktów biżuteryjnych, zabawek, małych narzędzi lub dokumentów. To szybki, łatwy i tani sposób na zabezpieczenie cennych przedmiotów. Zapewniają skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i brudem. Dzięki strunowemu zapięciu, które jest wytrzymałe i szczelne można je wygodnie otwierać i zamykać.

Zobacz wideo Kaucje za opakowania na wynos w restauracjach? „W Niemczech się nad tym pracuje"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zamykać woreczki strunowe? Prosty trik zmieni go w woreczek próżniowy

Zamykane woreczki strunowe to poręczne kuchenne narzędzie, które zajmują mniej miejsca niż pojemniki, a także są na tyle trwałe, że nadają się do wielokrotnego użytku. Dzięki nim nie tracimy dodatkowej przestrzeni, a co najważniejsze zapakowane produkty dłużej są świeże. Każdy z woreczków posiada strunę, czyli coś w rodzaju zamka błyskawicznego. Większość osób umieszcza jedzenie wewnątrz i zamyka całość. Czasami również zdarza się, że dodatkowo wyciskamy powietrze ze środka, które przyczynia się do rozwoju pleśni oraz bakterii na powierzchni jedzenia. Aby szybko i łatwo ze zwykłego woreczka strunowego zmienić go w woreczek próżniowy sięgnij po... słomkę.

  1. Umieść jedzenie w woreczku.
  2. Zamknij go za pomocą struny umieszczonej na górze.
  3. Włóż do środka słomkę, zanim zamkniesz go do końca.
  4. Mechanicznie wypchnij powietrze ze środka, a resztę usuń z pomocą słomki.

Czy woreczki strunowe można myć w zmywarce? Zrobisz to bez obaw o zniszczenie

Wielorazowe woreczki strunowe do żywności to świetne rozwiązanie jeśli chcemy zrezygnować z jednorazowych plastikowych torebek, które po użyciu lądują w koszu. Woreczki zazwyczaj wykonane są z wytrzymałego bezbarwnego polietylenu. Dzięki temu bez obaw można je myć w zmywarce i posłużą jako produkt wielokrotnego użytku.

Więcej o: