Kosztuje grosze, a ma najmodniejszy wzór sezonu! Bluzka z Mohito idealna na jesień. Podobne w Renee i C&A

Nie ma popularniejszego i bardziej uniwersalnego elementu damskiej garderoby. Wzór inspirowany ubiorem marynarzy znajdował się już w kolekcjach samej Coco Chanel. Do dziś jest jednym z największych światowych trendów.

Gdyby stworzyć jedną uniwersalną i ponadczasową garderobę kapsułową, bluzka w tym wzorze z pewnością znalazła by się samym na szczycie listy. Pomimo tego, że na przestrzeni lat przeżywała wzloty i upadki swojej popularności, to nigdy na dobre nie wypadła z trendów. O jakim elemencie garderoby mowa? O bluzce w czarno-białe paski. 

Ten element garderoby nigdy nie wychodzi z mody. Bluzka z Mohito trendowym modelem na jesień

Bluzki i swetry w paski to bardzo ważny element damskiej garderoby. Od wielu lat stanowią bowiem podstawę dla wielu udanych stylizacji. Choć o pasiastym wzorze nie da się do końca zapomnieć, to także i on na przestrzeni lat stawał się mniej lub bardziej popularny. Zeszłoroczny jesienny sezon to czas, w którym na nowo zrobiło się niezwykle głośno na temat czarno-białych pasków, a to wszystko za sprawą ogromnego trendu na biało-czarne swetry, które całkowicie podbiły jesienne trendy.

Bluzka w paskiBluzka w paski Fot. Mohito

Także i w tym sezonie nie zapominamy o czarno-białych paskach, które licznie pojawiają się na wspomnianych już wyżej sweterkach oraz bluzkach. Fason ten możemy także znaleźć na między sezonowych wyprzedażach. W bardzo korzystnej cenie możemy go dorwać m.in. w Mohito.

Bluzki w czarno-białe paski – wpleć je w swoje codzienne, jesienne stylizacje

Bluzeczki w paski, szczególnie te utrzymane w czarno-białej kolorystyce to bardzo łatwy do stylizowania element garderoby. Choć i w jego przypadku warto trzymać się kilku prostych zasad. Pasiaste bluzki warto łączyć głównie z jednokolorowymi, gładkimi ubraniami. Zdecydowanie unikałabym łączenia pasków i np. kropek lub kratki w jednej stylizacji. Zapewne nie najlepszym pomysłem będzie także zakładanie na siebie dwóch rodzajów pasków (np. poziomych i pionowych lub grubszych i cieńszych). Poza tymi dwoma zasadami, paski możemy stylizować właściwie w dowolny sposób.

Bluzki w paskiBluzki w paski Fot. Renee, C&A

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: