Posyp płytę indukcyjną tą przyprawą, ale zamiast gąbki wykorzystaj owoc. Błysk będzie bił po oczach

Czyszczenie płyty indukcyjnej bywa problematyczne, zwłaszcza kiedy nie robimy tego regularnie. Zalegający na niej tłuszcz, brud, a do tego odciski palców niekiedy ciężko zmyć tradycyjnymi metodami. Jak się ich pozbyć bez użycia chemii i szorowania? Wypróbuj sprawdzony, domowy patent.

Domowe sposoby na sprzątanie cieszą się coraz większą popularnością. Są niedrogie, niezwykle proste w wykonaniu, a potrzebne produkty zazwyczaj już masz. Jak szybko i bez problemów doczyścić płytę indukcyjną, by znów lśniła czystością?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Jak wyczyścić płytę indukcyjną bez szorowania? W ten sposób odzyska dawny blask

Z pomocą domowego i niedrogiego triku błyskawicznie domyjesz płytę indukcyjną z wszelkich przypaleń, resztek jedzenia, czy śladów po palcach. Czego będziesz potrzebować? Przygotuj:

  • ok. 1/3 paczki sody oczyszczonej,
  • połowę cytryny,
  • odrobinę płynu do mycia naczyń,
  • ręczniki papierowe.

Cały proces jest niezwykle łatwy i zajmie dosłownie kilka minut. Na początku obficie posyp płytę indukcyjną sodą, a następnie wylej na nią nieco płynu do mycia naczyń. Teraz wystarczy wycisnąć na powierzchnię sok z połówki cytryny, a jej pozostałością dokładnie wszystko wetrzeć. Pocieraj, aż wytworzy się piana, a zabrudzenia znikną. Na koniec zmyj pozostałości ręcznikiem papierowym. Płyta będzie nieskazitelnie czysta.

Nie wyrzucaj wyciśniętej cytryny. Do czego możesz jej użyć?

Jeśli posiadasz zmywarkę, po myciu płyty indukcyjnej nie wyrzucaj wykorzystanej wcześniej cytryny, gdyż jeszcze ci się przyda. Pamiętaj tylko by przed ponownym zastosowaniem zetrzeć z niej resztki płynu do naczyń. Cytrynę bez pestek umieść w zapełnionej brudnymi naczyniami zmywarce, najlepiej w górnej szufladzie bądź pojemniku na sztućce. Następnie włącz urządzenie jak zwykle. Ten prosty trik sprawi, że po zaciekach na szkle nie pozostanie nawet najmniejszy ślad, a ponadto ze środka będzie unosił się przyjemny zapach. Cytryna zadziała także antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie, tak więc porządnie oczyści również zmywarkę. 

Więcej o: