Nie uschnie, nawet jeśli na chwilę zapomnisz o podlewaniu. Kupisz tę roślinę o każdej porze roku

Kalanchoe jest piękną rośliną z rodziny sukulentów, która charakteryzuje się ładnymi kwiatami i ozdobnymi liśćmi. Okazuje się, że nie ma wielu wymagań i jest mistrzem przetrwania. Dlaczego tak się dzieje i jak dbać o kalanchoe? Podpowiadamy.

Powszechnie wiadomo, że sukulenty mogą przetrwać w różnych warunkach. Nie inaczej jest w przypadku kalanchoe. Roślina pochodzi z Afryki i charakteryzuje się pięknymi kwiatami i ozdobnymi liśćmi. Nawet zimą możesz znaleźć ją w sklepie. Wszystko ze względu na to, że może kwitnąć w różnych okresach dzięki sterowaniu oświetleniem. Jak o nią dbać? Sprawdź to sama.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Jak dbać o kalanchoe w doniczce? Nie jest to skomplikowane

Jednym z najpopularniejszych gatunków kalanchoe jest kalanchoe Blossfelda. Pochodzi z Madagadkaru i w naturalnych okolicznościach kwitnie od lutego do czerwca. Podczas zakupu kalanchoe zwróć uwagę, by nie wybierać okazów, których niektóre kwiaty są już przekwitnięte. Nie powinny też mieć białych plam, świadczących o zarażeniu mączniakiem.

Nie bez powodu kalanchoe nazywa się mistrzem przetrwania. Gromadzi wodę w pędach i liściach, dzięki czemu z powodzeniem przetrwa okres suszy. Kalanchoe należy podlewać dopiero gdy wierzchnia warstwa ziemi w doniczce wyschnie. Uważaj, by go nie przelać, co doprowadzi do szybkiego gnicia korzeni. Nie zraszaj liści i rośliny postaw ją w miejscu o rozproszonym świetle. Do wspomagania sprawdzi się nawóz do kaktusów i sukulentów.

Co zrobić z kalanchoe po przekwitnięciu? Będziesz cieszyć się rośliną o wiele dłużej

Jeśli chcesz wciąż mieć kalanchoe w doniczce po przekwitnięciu, na bieżąco usuwaj przekwitłe kwiatostany i brzydkie, chore liście. Gdy wszystkie kwiaty przekwitną, utnij kwiatostan tuż nad najwyżej znajdującymi się liśćmi. Jeśli kalanchoe silnie się rozrośnie, przesadź je do większej doniczki, by miało odpowiednią ilość miejsca.

Więcej o: