Ten oprysk na chwasty w trawie jest tani i ekologiczny. Zrobisz go w domu. Działa już po 2 dniach

Jak zrobić skuteczny oprysk na chwasty w trawie? Okazuje się, że aby pozbyć się chwastów wcale nie musisz sięgać po gotowe preparaty. Możesz przygotować go w domu z łatwo dostępnych składników.

Każdy, kto mieszka w domu, ten wie, jak trudno wyplenić chwasty z trawnika. Szybko rosną i w kilka chwil mogą opanować cały ogród. Na szczęście, zamiast biec do sklepu ogrodniczego, możesz przygotować oprysk na chwasty w trawie samodzielnie. Podpowiadamy, jak go zrobić z produktów, które masz w domu.

Zobacz wideo

Jak zrobić skuteczny oprysk na chwasty w trawie? Zmieszaj z wodą i spryskaj

Pozbycie się chwastów bywa czasochłonne i wymaga sporych nakładów cierpliwości, ale nie jest niemożliwe. Jeśli szukasz sprawdzonych i ekologicznych rozwiązań, wypróbuj ten domowy sposób na oprysk na chwasty w trawie. Potrzebujesz 10% lub 20% octu spirytusowego. Zmieszaj go z wodą w proporcji 2:1, a następnie przelej do butelki z atomizerem i spryskaj chwasty. Zawarty w occie kwas sprawi, że niechciane rośliny będą wysychać i obumierać. Oprysk najlepiej wykonać w bezwietrzny, słoneczny i bezdeszczowy dzień. Dla uzyskania odpowiednich efektów zabieg należy przeprowadzać co tydzień, a z czasem chwastów na trawniku będzie coraz mniej. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oprysk na chwasty w trawie przygotujesz w domu. Jest ekologiczny i skuteczny

Jeśli masz do czynienia z wyjątkowo opornymi chwastami, musisz sięgnąć po cięższe działa. Do tego celu potrzebujesz trzy litry octu spirytusowego, dwie szklanki soli oraz połowę szklanki płynu do mycia naczyń. Połącz składniki, a następnie przelej do butelki ze spryskiwaczem. Gotową mieszanką pryskaj chwasty. Wystarczą dwa dni, a po nieproszonych roślinach nie będzie śladu. Ten oprysk przyda się również na chwasty lub mech rosnący w szczelinach chodnika, lub kostki brukowej.

Więcej o: