Nasyp trochę ryżu do skarpetki i włóż do zamrażarki. Po godzinie będziesz w szoku, jak to działa

Chociaż oficjalnie mamy jesień, na dworze cały czas utrzymują się wysokie temperatury. Z tego powodu każda z nas może poczuć się gorzej przez pogodę, zwłaszcza osoba starsza. Z pomocą przychodzi domowy patent, który spokojnie zastąpi chłodzący żelowy kompres.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Utrzymujące się przed dłuższy czas wysokie temperatury potrafią dać w kość. Najbardziej poszkodowane są osoby, które nie mają w domu klimatyzacji i muszą chłodzić się innymi sposobami. Nawet podczas zwyczajnego sprzątania domu możemy mocno się spocić i doświadczyć uderzających fali gorąca. Oprócz picia wody i orzeźwiającej lemoniady, warto wspomóc się własnoręcznie zrobionym kompresem.

Zobacz wideo Upał cię męczy? Wypróbuj nasze pomysły na schłodzenie

Z czego zrobić kompres? Wsyp i włóż do zamrażarki

Chłodzący kompres przyda się nie tylko podczas upałów. Złagodzi również ból głowy oraz opuchliznę. Nie musisz biec do apteki, żeby go kupić, bo z powodzeniem zrobisz go samodzielnie w domu. Wystarczą tylko dwie rzeczy: woreczek ryżu i długa skarpetka. Wsyp ryż do skarpety i ciasno zawiąż. Włóż na godzinę do zamrażarki. Po upływie tego czasu wyjmij kompres i połóż na czole albo karku na 20 minut. Już po chwili poczujesz ulgę i przyjemne uczucie chłodu. Skarpetkę można też przyłożyć do kostki, kolana czy nadgarstka. Taki zabieg można stosować kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb. Zamiast ryżu możesz też użyć groszku albo fasoli.

Jak zrobić ciepły okład bez termoforu? Podgrzej to w mikrofali

W domu można przygotować również ciepłe okłady, które działają jak termofor. Rozgrzewają tkanki znajdujące się bezpośrednio pod skórą, dzięki czemu naczynia krwionośne się rozszerzają i uruchamiają naturalne siły obronne organizmu. Rozgrzewający kompres przydaje się w zimę, podczas przeziębienia i bólu menstruacyjnego. Wystarczy zmoczyć ręcznik w ciepłej wodzie, odcisnąć i przyłożyć do ciała. Patent z ryżem w skarpetce też sprawdzi się w tym przypadku, ale zamiast wkładać ją do zamrażarki, podgrzewaj przez 30 sekund w mikrofali. Możesz też skropić skarpetę wybranym olejkiem eterycznym: miętą, szałwią czy lawendą. Da wtedy bardziej kojący efekt.

Więcej o: