Mamie nie wystarczyło pieniędzy na zakupy. "Ludzie zaczęli się na mnie gapić". Nagle podeszła do niej obca kobieta

Kryzysowe sytuacje zdarzają się wielu osobom. Mamy gorszy tydzień, miesiąc czy rok. Musimy wyliczać, na co nam wystarczy, z czego możemy zrezygnować. Tak stało się w przypadku pewnej mamy, której zabrakło pieniędzy na cotygodniowe zakupy dla rodziny. - "Ludzie zaczęli się na mnie gapić, a ja stałam przy kasie i zastanawiałam się, których rzeczy potrzebujemy bardziej niż innych".

W związku z rosnącą inflacją oraz w wyniku Brexitu Wielka Brytania zmaga się w ogromnym kryzysem, związanym ze znacznym wzrostem kosztów życia. Rząd oferuje mieszkańcom różne formy wsparcia, jednak i te nie zawsze są wystarczające. Z tego powodu wiele osób codziennie zastanawia się, jak dotrwać do kolejnej wypłaty. Nie inaczej jest w przypadku bohaterki dzisiejszego artykułu.

Zobacz wideo

Robiła zakupy dla rodziny, gdy zabrakło jej pieniędzy

Boowitchy, bo tak przedstawia się na swoich mediach społecznościowych, to mama trójki dzieci, mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Na swoim profilu pokazuje, jak wygląda życie rodziny, która zmaga się z autyzmem. Życie i tak niełatwe stało się jeszcze trudniejsze, gdy dotknął ich kryzys. Na nagraniu kobieta opowiedziała poruszającą historię, która przytrafiła jej się jakiś czas temu. Pewnego dnia wybrała się na cotygodniowe zakupy dla całej rodziny. Gdy przyszło to płacenia, okazało się, że kwota, którą powinna zapłacić, przekraczała to, co ma na koncie. 

Już miałam zapłacić i nie miałam wystarczająco pieniędzy. Ludzie zaczęli się na mnie gapić, a ja stałam przy kasie i zastanawiałam się, których rzeczy potrzebujemy bardziej niż innych

- powiedziała, szlochając.

Cała ta sytuacja dla niej bardzo stresująca i emocjonująca. Nie tylko z powodu braku pieniędzy, lecz także przez to, co stało się później. Z opresji uratowała ją inna kobieta. Podeszła do niej i zaoferowała, że zapłaci tyle, ile jej brakuje. Poprosiła ją też o krótką rozmowę na stronie. Boowitchy skorzystała z pomocy i zestresowana podeszła do kobiety z myślą, że zostanie skrytykowana, że na nią nakrzyczy i zwyzywa. Stało się jednak zgoła inaczej. Kobieta dała jej dodatkowe pieniądze, by mogła przetrwać kolejny tydzień. Jednak sama pomoc finansowa to nie wszystko, bowiem, co to powiedziała, na długo zostanie w pamięci młodej mamy.

Mocno mnie przytuliła i powiedziała, że sama była kiedyś w podobnej sytuacji. Przypomniała mi, że to, że teraz zmagam się z trudnościami, nie oznacza, że jestem złą mamą. I że są ludzie, którzy przechodzili przez to samo, co ja.

"Twój los się w końcu odmieni"

W komentarzach błyskawicznie pojawiła się cała lawina wsparcia. Wiele osób pochwaliło kobietę, która jej pomogła. Niektórzy uznali, że to prawdziwy anioł. Inni stwierdzili, że kryzys naprawdę dotyka wielu osób, a Boowitchy robi wszystko, co w jej mocy, by jej rodzinie żyło się lepiej. Gorszy okres nie definiuje tego, że jest gorszą mamą.

Ta kobieta znalazła się tam nie bez powodu. Gwarantuję ci, że twój los się w końcu odmieni i to ty się nią staniesz
Proszę, NIGDY nie myśl, że jesteś złą mamą, za to, że walczysz z trudnościami. Robisz dla swojej rodziny, co tylko możesz
Nie jesteś złą mamą. Życie jest teraz naprawdę trudne i nie jesteś w tym sama. Nigdy nie myśl, że jesteś od kogoś gorsza. Głowa do góry!

- czytamy w komentarzach.

Więcej o: