Nie używa drogich środków do prania. Twierdzi, że znalazł lepszy sposób

Jeden z użytkowników TikToka podzielił się ostatnio swoim odkryciem. Mężczyzna twierdzi, że do prania bardziej opłaca się używać szamponów do włosów niż drogich środków chemicznych. Ma to jednak pewną wadę.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

O używaniu szamponu zamiast środków do prania jako pierwszy napisał portal The Sun. Zainspirował ich mężczyzna o nicku @fattdann. Używa on TikToka jako platformy do komunikowania się z szerszą społecznością. Na krótkich nagraniach pokazuje wycinki swojej rzeczywistości: treningi na siłowni, posiłki, a także dzieli się przemyśleniami.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

W jednym z takich filmików opowiedział o swojej metodzie prania. "Skończyły mi się środki do prania, więc użyłem szamponu zamiast proszku i odżywki zamiast płynu do płukania" - powiedział. Jego sposób wywołał duże poruszenie.

Nie używa drogich środków do prania

Dan do jednej komory wlał szampon do włosów, do drugiej odżywkę. Następnie nastawił pralkę na 30 stopni i wirowanie 1600. Potem ją włączył. Jaki przyniosło to efekt? - Niektórzy mogą twierdzić, że to nie działa. Moim zdaniem jest tylko jeden efekt uboczny. Kiedy jesteś na zewnątrz i pada, twoje ubrania zaczną się pienić - stwierdził.

Mężczyzna zaznaczył natomiast, że z żoną korzystają z tego sposobu od lat, ponieważ pranie tanim szamponem do włosów nie obciąża ich domowego budżetu tak bardzo, jak kupowanie drogich proszków i płynów do płukania. Twierdzi, że jedna butelka wystarczy mu na 25 prań.

"Moja kuchnia była pełna baniek mydlanych"

Internauci nie dzielą jednak jego entuzjazmu. "Zrobiłam tak tylko raz i moja kuchnia była pełna baniek mydlanych", "Nie zapomnij o wysypce", "Przeraża mnie, że tak wiele osób to robi" - czytamy w komentarzach. Znalazły się jednak osoby, które praktykują pranie szamponem. "Używałam tego szamponu, żeby myć naczynia i prać. Spełniał swoje zadanie", "Robię tak od lat" - pisali. 

Więcej o: