Zrezygnował z mycia głowy szamponem. Płucze ją tylko zimną wodą. Po 7 latach pokazał efekt

Zastanawiałaś się kiedyś, co się stanie, jeśli postanowisz całkowicie zrezygnować z mycia głowy szamponem? Pewien youtuber postanowił to sprawdzić, a po 7 latach eksperymentu nagrał o tym filmik. Jakie uzyskał efekty?

Wiele osób stawia na staranną, nawet codzienną pielęgnację włosów i skóry głowy. Okazuje się, że niektórzy w ramach eksperymentu sprawdzają, co się stanie, jeśli się jej zaprzestanie. Youtuber publikujący na kanale "Garden of Aidan" postanowił całkowicie zrezygnować z mycia głowy szamponem. Po 7 latach pokazał efekty na nagraniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szampon do włosów ma więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. Sprawdź je

Przez 7 lat nie mył głowy szamponem. Efektami podzielił się na YouTube

Youtubera obserwuje już 15,9 tys. osób. O nagraniu zatytułowanym "Efekty 7 lat bez szamponu" od jakiegoś czasu jest głośno w sieci. Klip trwa trzy minuty. Mężczyzna przyznał, że oprócz szamponu nie stosuje również żadnej odżywki. Pokazał swoją skórę głowy sprzed kilku lat, którą regularnie mył szamponem przeciwłupieżowym. Okazuje się, że na całej powierzchni miał łuszczące się, suche plamy.

- Jak widać, na mojej głowie pojawiła się dość groteskowa plaga płatków. Oczywiście musiałem szybko rozwiązać ten problem. A rozwiązaniem, które wybrałem, była całkowita rezygnacja z szamponu — powiedział. Okazuje się, że po rozpoczęciu nietypowego eksperymentu w szybkim czasie łuszczenie skóry ustąpiło. Od 7 lat wcale nie korzystał już z szamponu, a kondycja włosów się nie pogorszyła. Teraz Aidan w ogóle nie ma problemów z łupieżem. Jak więc dba o włosy i skórę głowy? Po prostu myje je raz w tygodniu zimną wodą. - Zdecydowanie polecam wypróbować i wytrwać w tym — powiedział.

 

Internauci skomentowali nagranie youtubera. "Prawdziwy bohater"

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Niektórzy nie mogli uwierzyć, że Aidan uzyskał aż tak korzystne efekty i że w ogóle chciało mu się przeprowadzać tak długi eksperyment. Inni zaproponowali też, jak w najlepszy sposób zrezygnować z używania szamponu.

Przeprowadzał eksperyment przez 7 lat i nakręcił o nim niespełna 4-minutowy film. Prawdziwy bohater.
Tym, którzy po odstawieniu szamponu uważają, że ich włosy są zbyt przetłuszczone, sugeruję krótki okres (1/2 miesiąca), podczas którego stosuje się po prostu szampony bez siarczanów, parabenów i silikonów, a następnie stopniowo przestaje się używać szamponu.
Dla każdego, kto się zastanawia. Korzyści braku szamponu zauważysz po 6 tygodniach. Ponadto, jeśli chodzi o sebum – płukanie zimną wodą powinno pomóc. Sugeruję jednak, aby nie używać gorącej wody, ponieważ podrażnia ona skórę głowy i nie jest dobra dla zdrowia. Mycie w zimnej wodzie działa najlepiej — to także najlepszy sposób na przebudzenie się rano.
Więcej o: