Zrezygnuj z druciaka. Zwiń w kulkę i potrzyj czajnik. Po tłuszczu i osadzie nie będzie śladu

Jak doprowadzić zardzewiały czajnik do porządku? Na szczęście nie musisz kupować drogich preparatów czyszczących. Wystarczy, że zastosujesz domowy sposób, a czajnik będzie lśnił jak nowy.

Kiedy czajnik pokrywa się rdzą na zewnątrz, najczęściej sięgamy po druciak. To żmudny i czasochłonny proces, ale na szczęście istnieje świetny domowy sposób, który ułatwi to zadanie. Podpowiadamy, jak sprawić, aby czajnik wyglądał jak nowy.

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Jak wyczyścić czajnik z zewnątrz? Wypróbuj sprawdzony domowy sposób, a będzie lśnił czystością

Druciak, czy szorstka szczotka może doprowadzić do porysowania powierzchni czajnika, dlatego jeśli chcemy wyczyścić czajnik z zewnątrz, lepiej zastosować mniej inwazyjną metodę. Wystarczy, że sięgniemy po produkt, który większość z nas posiada w kuchni. Mowa tutaj o folii aluminiowej, która nie tylko usunie rdzę, ale także brud i przypalenia. Jak wyczyścić czajnik folią?

Oderwij kawałek folii i zwiń ją w kulkę. Czajnik polej mleczkiem czyszczącym, odczekaj chwilę, a potem potrzyj kulką zabrudzoną powierzchnię. Po zabiegu spłucz wszystko wodą, a czajnik będzie wyglądał jak nowy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć kamień z czajnika? Wlej szklankę tego popularnego napoju

Jeśli w czajniku zebrał się kamień, należy go jak najszybciej wyczyścić. Do tego celu przyda nam się coca-cola. Zawiera ona kwas węglowy, który skutecznie usuwa osad i nagromadzony kamień. Wystarczy, że wlejesz szklankę coca-coli do czajnika, dodasz pół szklanki wody i zagotujesz. Kiedy mieszanka będzie wrzeć, pozostaw ją na 5 minut w urządzeniu, aby zaczęła działać, a następnie wylej i wypłucz pod bieżącą wodą. Jeżeli nie masz pod ręką coli, możesz sięgnąć po ocet. Wlej go do czajnika, zagotuj i pozostaw na pół godziny, a po kamieniu nie będzie śladu. 

Więcej o: