Wyścielam dno szafek w kuchni folią bąbelkową. Kiedy poznasz powód, też ją tam włożysz

Sposobów na nadanie "drugiego życia" folii bąbelkowej i praktycznego wykorzystania jej w domu jest wiele. Jednym z nich unikniemy potencjalnych uszkodzeń oraz zmniejszymy poziom hałasu w naszym domu. Wyjaśniamy, o co chodzi.

Folia bąbelkowa powstała ponad 50 lat temu z zamysłem bycia tapetą, która przypadnie do gustu miłośnikom awangardy. Kiedy jednak to nie zadziałało, ponownie wykorzystano ją w ochronnym materiale opakowaniowym i ochronnym, jaki znamy dzisiaj. Obecnie folia bąbelkowa, jest stosowana niemal w każdym aspekcie, znajdując i ułatwiając wiele rzeczy w codziennym życiu.

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Po co folia bąbelkowa w domu? Wszystko, co musisz wiedzieć o jej zaletach

Folia bąbelkowa jest nie tylko idealna do ochrony przedmiotów, ale jest także dobrym izolatorem. Została wykonana z polietylenu, czyli rodzaju tworzywa sztucznego zawierającego setki równomiernie rozmieszczonych kieszeni powietrznych. Te kieszenie powietrzne działają jak miękka poduszka, która pochłania wstrząsy podczas nieoczekiwanego ruchu. Co więcej, można ją łatwo przyciąć nożyczkami, aby dopasować ją do dowolnego kształtu i rozmiaru i bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Można ją również wykorzystać ponownie, w zależności od tego, czy pozostaje w dobrym stanie, a bąbelki są nienaruszone. Stosowanie folii bąbelkowej ma wiele zalet. Obejmują one:

  • Łatwa w użyciu.
  • Lekka i trwała.
  • Dobre właściwości izolacyjne.
  • Łatwa do przycięcia do wymaganego kształtu i rozmiaru.
  • Przezroczysta, umożliwiająca wizualną kontrolę produktu.
  • Nadaje się do recyklingu.

Zastosowania folii bąbelkowej w domu. Ten trik wiele ci ułatwi

Jeśli myślisz, że folia bąbelkowa służy tylko do wyściełania przeprowadzek i wysyłania delikatnych paczek pocztą, to się mylisz. Istnieje wiele praktycznych sposobów wykorzystania go w domu, a jednym z nich jest wyłożenie nią kuchennych półek i szafek. Hałas, który generujemy podczas stukania garnkami i talerzami może być uciążliwy nie tylko dla nas, ale także dla reszty domowników. Prostym rozwiązaniem problemu będzie użycie folii bąbelkowej, którą wystarczy wyścielić dno półek, szuflad oraz szafek. Nie tylko unikniemy niepotrzebnego zakłócania ciszy, ale dodatkowo zabezpieczymy naczynia przed przypadkowymi uszkodzeniami. Dotnij folię bąbelkową w zależności od potrzeb i wymiarów mebli, dzięki czemu nic nie będzie przeszkadzało na co dzień.

Więcej o: