Po suszarce jeansy wchodzą już tylko na młodszą siostrę? A wystarczyło użyć ręcznika

Za kilka godzin potrzebujecie jakichś jeansów, ale okazuje się, że są w koszu na pranie? Opcje są dwie. W popłochu wybieracie inny outfit albo pierzecie spodnie, licząc, że wyschną. Jeśli zastosujecie się do naszego triku, wyschną na pewno!

Suszenie jeansów jest problematyczne. Wiele osób wrzuca je lekką ręką do suszarki. Wtedy, owszem, wysychają w dość krótkim czasie, a w dodatku są mięciutkie. Kilka prań później okazuje się jednak, że wejdą już co najwyżej na młodszą siostrę, bo w tym urządzeniu niektóre ciuchy się po prostu kurczą. Inni rozwieszają je na tradycyjnej suszarce stojącej. Tu jednak pojawia się kolejny problem - czas. A gdyby tak to nieco przyspieszyć?

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Zapomnij o żelazku, odłóż suszarkę do włosów

Wysychanie spodni wykonanych z tak grubego materiału, jak jeans niestety trochę trwa. Szczególnie jeśli nie mamy możliwości rozwiesić ich na dworze w przewiewny i ciepły dzień. Jeśli nie chcemy, by skurczył się w suszarce, rozwieszamy je w domu. Jeśli zaś zależy nam na czasie, sięgamy po suszarkę do włosów, by cały proces nieco przyspieszyć. Innym rozwiązaniem jest prasowanie - gorące żelazko sprawia, że woda wyparowuje znacznie szybciej.

Złap za ręcznik

Jeśli jednak nie widzi nam się teraz poświęcenie kilkudziesięciu minut na ręczne wspomaganie suszenia spodni, możemy spróbować jeszcze jednego triku. Po upraniu i wyjęciu z pralki warto złapać za czysty i suchy ręcznik. Układamy go na płasko, a na nim rozkładamy jeansy. Następnie całość zwijamy w rulon i porządnie dociskamy. Nadmiar wody zostanie szybko wchłonięty przez ręcznik, dzięki czemu spodnie będą bardziej suche. Teraz wystarczy rozwiesić je na stojącej suszarce, grzejniku albo krześle i poczekać, aż wyschną do końca. Po takim wstępnym suszeniu potrwa to znacznie krócej, niż gdybyśmy rozwiesili je prosto z pralki.

Dobrze też zwrócić uwagę na to, jakiego ręcznika używamy. Okazuje się bowiem, że przez popularny błąd wielu Polaków, nasze ręczniki zdecydowanie gorzej wchłaniają wodę. Wszystko opisaliśmy dokładnie w powyższym artykule.

Więcej o: