W jakim wieku najlepiej wziąć ślub? Naukowcy wskazują, że wtedy jest mniejsze ryzyko rozwodu

Zaręczyny to jeden z ważniejszych etapów relacji każdej pary. Niektórzy od razu zaczynają planować ślub, inni chcą nacieszyć się narzeczeństwem i planują wesele dopiero za kilka lat. Eksperci oszacowali, w jakim wieku najlepiej wyjść za mąż, żeby zmniejszyć ryzyko rozwodu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

W dzisiejszych czasach wiele osób rezygnuje ze ślubu i woli żyć w związku partnerskim. Jeśli ktoś planuje związek małżeński, najczęściej decyduje się go zawrzeć między 20. a 30. rokiem życia. Chociaż nie ma recepty na szczęśliwe małżeństwo i jednego utartego schematu, co robić, żeby nie dopuścić do rozwodu, naukowcy oszacowali najlepszy wiek na zamążpójście.

Zobacz wideo

Kiedy najlepiej wziąć ślub? Ma to zagwarantować udane małżeństwo

Jak podaje portal metro.co.uk, najlepszy wiek na zawarcie małżeństwa to przedział wiekowy 28-32 lata. Wtedy ryzyko rozwodu jest najniższe, a związek ma dużą szansę na długi staż. Wynika to z badań przeprowadzonych przez ONS (Office for National Statistics), czyli brytyjskiego organu administracji rządowej, który zajmuje się zbieraniem i udostępnianiem informacji statystycznych między innymi z zakresu demografii. Według statystyk pary najczęściej rozwodzą się po 8 latach małżeństwa. Zazwyczaj przyczyną rozpadu relacji są kłótnie o pieniądze i zaniedbanie.

Najlepszy wiek na ślub. Wtedy zmniejsza się ryzyko rozwodu

Kancelaria prawnicza Irwin Mitchell przewiduje, że jeśli ktoś bierze ślub w 2023 roku i miałby się później rozwodzić, nastąpiłoby to w roku 2031. - To smutny fakt, że około 50% małżeństw kończy się rozwodem, ale obecnie pary mają o wiele więcej możliwości rozstania się w najlepszy dla nich sposób - powiedziała starsza współpracowniczka ds. prawa rodzinnego, Jennifer Pollock. - Niektóre rozwody będą miały charakter polubowny, niektóre mogą wymagać mediacji w celu zawarcia porozumienia, a inne mogą zakończyć się w sądzie. Nie ma jednego uniwersalnego podejścia - dodała.

Więcej o: