Poznali się w akademiku i od 35 lat tworzą zgrany związek. "Mąż z inną kobietą miałby ciężko"

Choć są małżeństwem od 35 lat, o żonie Grzegorza Schetyny niewiele się mówi. On jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w kraju, ona zaś trzyma się z dala od politycznego zgiełku. Czym zajmuje się Kalina Rowińska-Schetyna?

Poznali się na studiach, a małżeństwem są od 1988 roku. Gdy mąż wszedł do polityki, starała się trzymać na uboczu. Jak wygląda życie z czołowym politykiem w kraju? Czy w domu Schetynów często rozmawia się o polityce?

Zobacz wideo Grzegorz Schetyna - dusza nie człowiek

Wyjechali do Kanady, aby zarobić na mieszkanie. "Grzegorz marzył o powrocie"

Był rok 1983, kiedy Grzegorz Schetyna poznał przyszłą żonę w akademiku. Studiował historię, a ona polonistykę. Zanim wzięli ślub, mieszkali w akademikach, a potem wyjechali do Kanady, aby zarobić na pierwsze mieszkanie. Przyszły polityk pracował jako ogrodnik, a Kalina Rowińska-Schetyna sprzedawała fast foody. Pobrali się w 1988 roku, a dwa lata później urodziła się ich córka, Natalia. — Chciałam zostać tam, ale Grzegorz marzył o powrocie. Śniło mu się w nocy, że ostatni samolot do Polski odleciał bez nas. Więc wróciliśmy — przyznała Kalina Rowińska—Schetyna. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

W domu Schetynów nie rozmawia się o polityce. "Dom to azyl"

Małżeństwo dzieli życie pomiędzy Warszawę, gdzie polityk pracuje na co dzień, a Wrocławiem, gdzie mieszka jego rodzina. I chociaż polityka ma ogromny wpływ na ich życie, w domu rzadko o niej rozmawiają. — Dla mnie ten dom to azyl. Wracam tu i staram się zostawić politykę za drzwiami — przyznał działacz Platformy Obywatelskiej. Grzegorz i Kalina uchodzą za zżyte małżeństwo. Wspierają się w trudnych chwilach i zawsze mogą na siebie liczyć. — Mąż z inną kobietą miałby ciężko. Może być tylko ze mną — powiedziała Kalina Rowińska—Schetyna. Czym zajmuje się żona polityka? Zrezygnowała z pracy zawodowej, ale wcześniej pracowała w agencji reklamowej. Nie angażuje się w politykę w przeciwieństwie do córki, Natalii, która pracowała w sztabie wyborczym ojca. W marcu 2022 roku Grzegorz i Kalina Schetynowie zostali dziadkami. 

Więcej o: