Efektowny makijaż na Halloween dla faceta: inspirujące pomysły, proste do wykonania [ZDJĘCIA]

Nie masz pomysłu na makijaż na Halloween? Sięgnij po najlepsze inspiracje i skorzystaj z pomysłów, które możesz wykonać samodzielnie bądź z pomocą swojej drugiej połówki. Prosty make-up na Halloween świetnie uzupełni Twoją przerażającą stylizację.

Straszny makijaż na Halloween dla faceta: upiorny klaun Pennywise

Jednym z najbardziej przerażających filmowych klaunów, jest okrutny Pennywise. Jeśli chcesz wykonać straszny makijaż na Halloween, którym zaskoczysz swoich przyjaciół, przebierz się za przerażającego antagonistę, znanego z horroru "To". 

Upiorny klaun. Zdjęcie ilustracyjneUpiorny klaun. Zdjęcie ilustracyjne istock / nito100

Rozpocznij swój straszny makijaż na Halloween dla faceta od pomalowania twarzy na biało. W tym celu wykorzystaj farbkę charakteryzatorską. Zadbaj też o zamalowanie brwi – najlepiej zakleić je woskiem charakteryzatorskim. Wykonaj też makijaż oczu, wykorzystując do tego czarne bądź ciemnoszare cienie do powiek. Czerwoną farbką do skóry wykonaj pionowe kreski, przecinające oczy. Ich rysowanie rozpocznij od kącików ust. Klaun Pennywise powinien również wyróżniać się krwistoczerwonymi wargami i czerwonym nosem.

Pomysły na makijaż na Halloween dla faceta: Joker

Pomysły na makijaż na Halloween dla faceta? Wciel się w szalonego przeciwnika Batmana i zaskocz znajomych upiornym obliczem Jokera. Makijaż tej charakterystycznej postaci nie jest trudny do wykonania.

'Joker''Joker' kadr z filmu 'Joker' reż. Todd Phillips / screen youtube.com/WarnerBrosPictures

Jako bazę wykorzystaj białą farbę do malowania twarzy, jednak przed jej nałożeniem użyj też kremu nawilżającego. Sam zdecyduj, jak wykończyć swój makijaż – zastanów się, czy wolisz postawić na charakteryzację w stylu Heatha Ledgera z filmu "Mroczny Rycerz" (2008) czy Jokera w wykonaniu Joaquina Phoenixa, bądź postaw na całkiem inne rozwiązanie. Joker wyróżnia się swym szalonym uśmiechem, którego nie możesz pominąć podczas wykonywania swojego makijażu. Do jego zrobienia możesz wykorzystać czerwoną farbkę do twarzy bądź pomadkę. Nie zapomnij też, by uzupełnić swój makijaż odpowiednim kostiumem i zielonymi włosami (możesz wykorzystać specjalny spray bądź perukę).

Zobacz wideo Makijaż Sugar Skull na Halloween

Makijaż na Halloween dla faceta: wampir

Masz pomysł na przebranie wampira? Niezależnie od tego, czy postawisz na klasyczny wizerunek krwiopijcy, uzupełniony czerwoną peleryną, czy też zdecydujesz się na jakiś bardziej nowoczesne rozwiązanie, podkreśl charakter swojej postaci prostym make-upem.

Makijaż na Halloween dla faceta: wampir. Zdjęcie ilustracyjneMakijaż na Halloween dla faceta: wampir. Zdjęcie ilustracyjne istock / vichie81

Makijaż wampira na Halloween dla faceta rozpocznij od rozjaśnienia skóry twarzy. Przyda Ci się do tego biała farbka do twarzy bądź biały puder. Upiorny wygląd możesz podkreślić poprzez wykonanie cieni pod oczami, które możesz wykonać zarówno w czerni, jak i czerwieni. Swój make-up możesz uzupełnić sztuczną krwią. Wykorzystaj ją na zrobienie spływającej z ust stróżki krwi, która podkreśli Twój wampirzy look.

Jaki makijaż na Halloween dla faceta: diabeł

Chcesz postawić na bardziej kolorowy wizerunek, który na pewno zaskoczy Twoich przyjaciół w czasie imprezy i zastanawiasz się, jaki makijaż na Halloween dla faceta sprawdzi się tu najlepiej? Przebierz się za upiornego diabła.

Jaki makijaż na Halloween dla faceta: diabeł. Zdjęcie ilustracyjneJaki makijaż na Halloween dla faceta: diabeł. Zdjęcie ilustracyjne istock

Bazę makijażu będzie stanowić tu czerwona farba, która powinna pokryć całą twarz. By dodać jej bardziej demonicznego wyglądu, warto wprowadzić kilka czarnych elementów. Czarną farbką podkreśl brwi, oczy, usta, kości policzkowe i nos. Czarną farbką z łatwością wykonasz również diabelską bródką bądź zarost.

Zobacz też: Łatwe paznokcie na Halloween 2023: strasznie i z klasą. Zapraszamy na przegląd najlepszych wzorów

Więcej o: