Otwarcie mówi, dlaczego nie pomaga swojej żonie gotować i sprzątać. "Dorośnijcie"

- Robię to, co powinienem robić jako ojciec i mąż - mówi 32-latek na filmiku, który obejrzało ponad siedem milionów osób. Jego słowa na temat podziału obowiązków w małżeństwie odbiły się w sieci szerokim echem i zaskoczyły kobiety.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie. Wśród publikowanych tam filmików znaleźć można nie tylko wiele ciekawostek, domowych trików czy trendów, lecz także przeróżne historie oraz sytuacje z życia wzięte, które często stają się viralami i docierają do setek tysięcy, a nawet milionów użytkowniczek oraz użytkowników. Tak było właśnie w przypadku tego nagrania, którym na swoim profilu podzielił się 32-letni mąż i tata czwórki dzieci.

Zobacz wideo Co pokolenie "Z" uważa o otwartych związkach?

Powiedział wprost, co myśli o pomaganiu żonie w domu

JR Minton nagrał i udostępnił w sieci filmik, w którym powiedział wprost, jak postrzega kwestię podziału obowiązków domowych oraz opieki nad dziećmi w związku. Przy okazji zaapelował do mężczyzn, by w końcu zmienili sposób w jaki o tym mówią. - Nie pomagam mojej żonie gotować. Nie pomagam jej sprzątać, prać, opiekować się dziećmi. Nic z tych rzeczy, ponieważ robię to, co powinienem robić jako ojciec i mąż. Gotuję, sprzątam, robię pranie, zajmuję się dziećmi. Nie mogę "pomagać" mojej żonie w robieniu tych rzeczy, ponieważ to jest także moja praca - wyjaśnił. - Zmień sposób, w jaki mówisz, zmień sposób myślenia, dorośnij i bądź mężczyzną - dodał.

Musiałam powiedzieć mojemu mężowi, żeby przestał mówić do dzieci: "... dla twojej mamy". Opróżnić zmywarkę dla mnie? Nie. To są naczynia dla każdego
Jesteś prawdziwym mężczyzną, mężem i ojcem. Jesteś przykładem do naśladowania
A już przygotowywałam się do walki. Świetna robota, proszę pana!
Myślę, że w pierwszej chwili wszystkie byłyśmy na ciebie złe
Dokładnie to samo wyjaśniałam pewnego dnia mojemu mężowi... Ja też nie pomagam przy płaceniu rachunkach. Ja je płacę tak jak on

- czytamy w komentarzach.

"Jest moją partnerką, a nie pracownikiem"

Mężczyzna przyznał, że zdecydował się nagrać ten filmik ze względu na to, że czasem niektórzy wytykają jego żonie, że nie robi w domu wystarczająco dużo. - Widziałem, jak jej rola w rodzinie jest stale niedoceniana przez przyjaciół, rodzinę, ogólnie przez wszystkich. Ciągle daje jej poczucie, że nie robi wystarczająco dużo, a jednocześnie ma wrażenie, że powinna być mi po prostu dozgonnie wdzięczna - powiedział JR Minton w rozmowie z BuzzFeed. - Nakręciłem ten film, aby zmienić narrację. Brittany jest moją partnerką, a nie pracownikiem. Ponoszę taką samą odpowiedzialność za nasz dom i dzieci - dodał.

Więcej o: