Małżeństwa "z internetu" szybciej się rozpadają? Eksperci wyjaśniają przyczyny

Aplikacje randkowe to popularny sposób na znalezienie drugiej połówki. Pozornie związek "z internetu" niczym nie różni się od tradycyjnego, ale to nie do końca prawda. Amerykańscy eksperci wyjaśnili, dlaczego takie związki mają mniejsze szanse na przetrwanie.

W dzisiejszych czasach poznanie drugiej połówki bywa kłopotliwe. Z pomocą przychodzą nam aplikacje randkowe, dzięki którym ludzie mogą się poznać, a także stworzyć związek. Okazuje się jednak, że małżeństwa osób, które poznały się w internecie, rozpadają się szybciej, niż pary, które poznały się w tradycyjny sposób. Dlaczego?

Zobacz wideo Joanna Jędrzejczyk: Chodziłam z chłopakami na randki po walkach i mówiłam: "Przepraszam, bo wiem, że ludzie na ciebie dziwnie patrzą"

Czy małżeństwa "z internetu" szybciej się rozpadają? Amerykańscy naukowcy przebadali 923 związki

Duża część naszego życia przeniosła się do sieci, w tym również randkowanie. Aplikacje randkowe są niezwykle popularnym sposobem na poznanie nowych ludzi, a także na znalezienie drugiej połówki. Czy małżeństwo zawarte z osobą poznaną w internecie różni się od małżeństwa pary, która poznała się w klasyczny sposób? Amerykańscy naukowcy twierdzą, że tak. Przebadali oni 923 małżeństwa, a połowa z badanych poznała partnera w internecie. Jak się okazało, związki, w których dwie osoby poznały się w klasyczny sposób, są bardziej stabilne i bardziej dopasowane.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego aplikacje randkowe mogą być szkodliwe? Wiążą się z adrenaliną i ciągłym poszukiwaniem

Jak twierdzą dr Liesel Sharabi oraz dr Elizabeth Dorrance-Hall przyczynami tego, dlaczego małżeństwa z internetu trwają krócej, są czynniki kulturowe i społeczne. Niebagatelne znaczenie ma również sama aplikacja randkowa, która wpływa na podświadomość ludzi, sugerując, że nie muszą wiązać się z tą konkretną osobą, skoro wystarczy włączyć telefon, a jest jeszcze mnóstwo osób do poznania. Zdobywanie kolejnych par budzi emocje, podnosi poziom adrenaliny i buduje poczucie, że możemy znaleźć lepszą relację, niż ta, w której się znajdujemy.

Więcej o: