Pomalowała całą twarz czerwoną szminką. Brzmi jak kiepski pomysł? Internauci też są podzieleni

Niektóre triki makijażowe potrafią ułatwić nam życie, nie tylko na co dzień, ale także w podróży. Jedna z tiktokerek odważyła się na nietypowy krok podczas robienia makijażu. Postanowiła pomalować całą twarz szminką. Efekt? Zaskakujący.

Niezależnie od tego, czy się to podoba, czy też nie, trzeba przyznać, że aplikacja TikTok jest wirtualną wylęgarnią najpopularniejszych trendów kosmetycznych, innowacyjnych trików i niezawodnych najlepszych wskazówek w różnych dziedzinach życia. Wiele z nich zyskuje coraz to większe grono zwolenników. Rok 2023 przyniósł nam udoskonalenie naszych codziennych nawyków na dobre i na złe, ale także nowy trend w postaci konturowania twarzy... czerwoną szminką.

Zobacz wideo Plamy z podkładu na ubraniach to codzienność. Sprawdziliśmy, czy usuniemy je internetowymi trikami

Kontrowersyjny pomysł tiktokerki. Chwyciła za czerwoną szminkę i pomalowała nią twarz

Niektóre trendy w makijażu całkowicie zmieniają zasady gry. Mowa bowiem o konturowaniu twarzy czerwoną szminką lub pomadką. Właśnie ten makijażowy trik podbija popularną platformę TikTok, a sposób ten zyskuje coraz to większe grono zwolenników. Jeśli do tej pory byłaś przekonana, że szminką pomalujesz jedynie usta, to jesteś w błędzie. Użytkowniczka o pseudonimie @lenkalul zaprezentowała na nagraniu, jak pokrywa twarz czerwonym kolorem szminki.

Uzyskała dzięki temu efekt konturowania twarzy. Produkt nałożyła na środek nosa, kości policzkowe i czoło, a następnie równomiernie rozprowadzić pędzlem na skórze tak, aby wtopiła się w skórę. Następnie zaaplikowała korektor, na nos, brodę, czoło, skronie i pod oczy. Makijaż zwieńczyła, nakładając podkład, wilgotną gąbeczką. Uzyskała efekt promiennej, świeżej, lekko zaróżowionej oraz młodzieńczej cery.

Nietypowy trend podzielił internautów. Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy

Jak w przypadku każdego niekonwencjonalnego sposobu, który pojawi się w sieci, również konturowanie twarzy z użyciem szminki spotkało się z różnym odbiorem. Przykładem są komentarze, które pojawiły się w sporych ilościach pod filmem tiktokerki. Internauci podzielili się na zwolenników tego trendu, chcąc przetestować go na własnej skórze oraz na przeciwników, tłumacząc, że z uwagi na tłustą konsystencję szminki może ona doprowadzić do pogorszenia się stanu cery oraz pojawienia się wyprysków.

Wyglądałabym jak klaun. Nigdy w życiu!
Na mnie wyglądało to okropnie. Zapchało pory.
Na początku myślałam, że to oparzenia słoneczne, ale efekty są super. Muszę wypróbować.
W końcu wykorzystam moją szminkę.
Więcej o: