Wrzucam drożdże i cukier do toalety. Ciasta nie będzie, ale efekt jest tego wart

Jak i czym wyczyścić toaletę? Zapomnij o sklepowych mieszankach. Zamiast tego sięgnij po drożdże i cukier. Szybko się przekonasz, że niepozorne kuchenne produkty są w stanie usunąć brud i smród, i to bez czasochłonnego szorowania. Wystarczy jedna noc, a różnicę zobaczysz gołym okiem.

Toaleta jest miejscem, które wymaga regularnej i starannej pielęgnacji. Większość z nas sięga po specjalistyczne preparaty ze sklepu, nie wiedząc, jakie bogactwa kryją kuchenne szafki. Sięgnij po drożdże i cukier. Zamiast przygotować z nich ciasto, wrzuć je do toalety, a szybko zachwycisz się efektami. Na czym dokładnie polega ta metoda? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Jak wyczyścić bardzo brudną toaletę? Sięgnij po drożdże i cukier

W internecie można znaleźć wiele domowych sposobów na czyszczenie toalety. Niektórzy korzystają z sody oczyszczonej i octu, podczas gdy inni przygotowują specjalne kule czyszczące. Okazuje się, że sprawdzi się jeszcze inny sposób. Jedyne czego potrzebujesz, to kostka świeżych drożdży i cukier. Wystarczy, że wieczorem przed pójściem spać wrzucisz do toalety jedno opakowanie produktu i dosypiesz około 1 łyżeczkę cukru. Pamiętaj, by nie spuszczać wody, a rano zobaczysz pierwsze efekty. Wyszoruj delikatnie muszlę, spuść wodę i ciesz się czystą powierzchnią bez kamienia, nieestetycznych osadów i brzydkiego zapachu. Nie ma przeciwwskazań, by trik powtarzać regularnie.

Czym najlepiej wyczyścić toaletę? Dzięki prostym trikom zapomnisz o chemicznych mieszankach

Oprócz drożdży i cukru do czyszczenia toalety sprawdzą się też inne produkty, które zapewne znajdziesz w swoim domu. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Napój typu cola - Wiele osób uważa, że niepozorny płyn ma niesamowite właściwości czyszczące. Wystarczy, że zalejesz toaletę colą i poczekasz około 2 godziny. Wyszoruj muszlę i spuść wodę, a brud znikne.
  • Kwasek cytrynowy - Produkt jest świetny w usuwaniu nalotu z kamienia. Zmieszaj go z niewielką ilością wody, wetrzyj w zabrudzenia w toalecie przy pomocy gąbki i po kwadransie po prostu spuść wodę. Szybko zauważysz różnicę.
Więcej o: