Wystarczyły 3 proste triki. W kuchennych szafkach mam teraz dwa razy więcej miejsca

Jak zyskać dodatkową przestrzeń w kuchennych szafkach, zadbać o to, by nic się nie stłukło i utrzymać porządek bez zbędnego wysiłku? Wypróbuj sprytnych, a przy tym prostych trików, które ci to umożliwią. Nie pożałujesz.

Porządek w kuchennych szafkach nie tylko cieszy oko, ale również sprawia, że bez większych problemów możemy sięgnąć po wszystko, czego akurat potrzebujemy. Jak poukładać w nich wiecznie pałętające się opakowania po herbacie czy filiżanki, które nigdy nie mają swojego stałego miejsca, by nie zagracały przestrzeni i były łatwodostępne? Zastosuj dwa proste triki, a zyskasz mnóstwo przestrzeni. I to bez większego wysiłku.

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Jak przechowywać filiżanki, by się nie tłukły? Ułóż je jak puzzle

Z tym problemem z pewnością mierzy się niejedna miłośniczka pięknej porcelany. W jaki sposób ułożyć filiżanki, by były bezpieczne, a przy tym nie zajmowały wiele miejsca? Pionowe wkładanie jednej w drugą nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż łatwo je w ten sposób uszkodzić. Co więc się sprawdzi? Ułożenie ich niczym puzzle, ale poziomo.

Na spodku połóż bokiem jedną filiżankę, a drugą umieść tak, by w pierwszej znajdowało się jej ucho. Zrób tak z czterema, a stworzą estetyczny i zajmujący niewiele przestrzeni "kwadrat", który idealnie zmieści się na spodku. Na koniec włóż je do szafki na pozostałe trzy talerzyki. W ten sposób w jednym miejscu będziesz miała pod ręką cały komplet, a ryzyko, że go rozbijesz, spadnie niemal do minimum.

Dodatkowa przestrzeń w szafkach. Wykorzystaj to, co masz pod ręką

W szafkach kuchennych często jest niewiele półek, które dodatkowo dzieli spora odległość. Rzadko zdarza się, by talerze, miski czy szklanki zajęły całą pionową przestrzeń. W takim wypadku warto sięgnąć po dodatkową, metalową półeczkę, którą bez problemu znajdziesz w niemal każdym sklepie z meblami, czy online. Najlepiej sprawdzi się taka rozkładana. Bez problemu umieścisz na niej dwa poziomy talerzy bądź kubków, wykorzystując całą przestrzeń.

Sprytnym trikiem na pałętające się po szafce wąskie opakowania będzie umieszczenie na wewnętrznej stronie drzwiczek pionowego, metalowego pojemnika na dokumenty. Sprawdzi się w przypadku pudełek z herbatą czy kapsułkami z kawą do ekspresu. Zamontuj go bezinwazyjnie z pomocą specjalnych lepców, a w razie potrzeby bez problemu będziesz mogła go ściągnąć. W ten sposób niedużym kosztem zorganizujesz przestrzeń w środku szafki i sprawisz, że często używane produkty będziesz miała naprawdę pod ręką. I to bez zbędnego otwierania dodatkowych pojemników czy koszyczków.

Więcej o: