Kobiety o tych imionach to często trudne szefowe. Praca z nimi to nie sielanka

Czy imię może determinować charakter i osobowość człowieka? Mówi się, że kobiety o tych imionach uchodzą za surowe i trudne szefowe. Czy twoje imię zalicza się do tego grona?

Kobiety o tych imionach szybko pną się po szczeblach kariery, nie odpuszczają i mają tendencję do obejmowania kierowniczych stanowisk. Uchodzą jednak za wymagające przełożone, które potrafią zaleźć pracownikom za skórę. Jakie to imiona? Oczywiście poniższe opisy proponujemy traktować z dystansem i przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Radosław Liszewski łapał się wielu zawodów. Zdradza, gdzie pracował, zanim zaczął śpiewać disco polo

Iwona. Praca jest dla niej najważniejsza

Iwony to osoby niezwykle energiczne i zdeterminowane w dążeniu do celu. Nie wahają się przed niczym i często wyznają zasadę, że cel uświęca środki. Umiejętnie wykorzystują swoje umiejętności i wciąż je rozwijają, aby osiągnąć sukces. Praca jest dla nich bardzo ważna, dlatego wiele osób może je postrzegać jako pracoholiczki. Kobiety o tym imieniu nie akceptują lenistwa i postrzegają życie przez własny pryzmat, a co za tym idzie, nie rozumieją, że dla innych praca nie jest całym życiem. Od pracowników wymagają stuprocentowego poświęcenia.

Alicja. Dobra, lecz wymagająca szefowa 

Alicja to kobieta o łagodnym usposobieniu, pewna siebie i wiedząca, czego chce. Konfliktów nie rozwiązuje krzykiem, lecz rozmową. Uchodzi za dobrą, lecz niezwykle wymagającą szefową, która nigdy nie odpuszcza. Praca na "pół gwizdka" nie wchodzi w grę, więc pracownicy muszą się naprawdę starać, aby szefowa ich doceniła. Z drugiej strony Alicja rzadko przyznaje się do porażki i jeśli przyjdzie co do czego, może obarczyć winą innych, zamiast siebie.

Anna. Jest przekonana o własnej nieomylności

Chociaż Anna na pierwszym miejscu stawia życie rodzinne, praca jest dla niej równie ważna. Jest pomysłowa i ma bystry umysł, jednak trudno przekonać ją do zmiany zdania. Ma także skłonności do wydawania rozkazów, dlatego najlepiej odnajduje się w roli szefowej lub kierowniczki. Ma tendencję do kontrolowania poczynań swoich pracowników, a także stawiania wygórowanych wymagań. Jeśli jednak pracownik znajdzie z nią wspólny język, praca wcale nie będzie taka nieprzyjemna, jakby się mogło wydawać. 

Więcej o: