Większość Polaków zasłania okna przed wyjazdem z domu. Czy to dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się, jak uchronić mieszkanie przed kradzieżą. Choć istnieje wiele trików, niektórzy popełniają błędy, które tylko zachęcają złodzieja do pojawienia się w naszym domu. Czy warto zasłaniać okna przed wyjazdem?

Rodzinne wyjazdy, choć przyjemne, mogą prowadzić do kłótni wśród domowników jeszcze przed wyjściem z domu. Nawet jeśli wyjeżdżacie tylko na kilka dni, zapewne zastanawiacie się, jak odpowiednio przygotować mieszkanie, by nie zachęciło do wizyty włamywaczy. Zasłaniać okna przed wyjazdem z domu, czy nie? Okazuje się, że warto dokładnie to rozważyć.

Zobacz wideo Sandra Kubicka musiała zacisnąć pasa. "Nie mogę sobie teraz pozwolić na wyjazdy"

Zasłaniasz okna przed wyjazdem z domu? Możesz tym zachęcić włamywacza

Wiele osób uważa, że przed wyjazdem konieczne jest zasłonięcie roletami lub zasłonami wszystkich okien w domu. Nie dość, że nikt nie zobaczy wnętrza mieszkania, to jeszcze złodziej się do niego nie włamie. Okazuje się, że myślenie może być błędne. Dlaczego? Okazuje się, że złodziej, widząc całkiem zasłonięte rolety, szybko wywnioskuje, że nikogo nie ma w mieszkaniu. To zachęci go do włamania i kradzieży. Warto więc nie zasłaniać okien do końca, jednak nie zapomnij, by były szczelnie zamknięte. Dobrym sposobem jest też zainwestowanie w rolety antywłamaniowe lub specjalne kraty.

Jak uchronić się przed kradzieżą? Dzięki prostym metodom odetchniesz z ulgą.

Oprócz okien warto pamiętać też o innych rzeczach, które pomogą nam uchronić się przed kradzieżą.

  • Balkon — Jeśli mieszkasz na piętrze i wystawiasz na nim rowery i inne cenne przedmioty, lepiej schowaj je do domu. Możliwe, że włamywacz skusi się na nie, nawet jeśli znajdują się dość wysoko.
  • Poproś sąsiada o czujność — Możesz poprosić bliską osobę o podlewanie kwiatów i doglądanie mieszkania. Zapalenie światła i włączenie muzyki nawet na chwilę może wyprowadzić złodzieja z błędu, że mieszkanie jest puste.
  • Nie rozpowiadaj, kiedy wyjeżdżasz — Rozmowa na ulicy z bliskimi o wyjeździe i podawanie konkretnych dat może sprawić, że złodziej poczeka, aż wyjedziesz i włamie się do mieszkania.
Więcej o: