Jak zrobić odmrażacz do szyb? Wymieszaj 3 składniki i pożegnaj skrobaczkę na całą zimę

Jak zrobić odmrażacz do szyb? To pytanie pojawia się już podczas pierwszych przymrozków, gdy trzeba chwytać za skrobaczki. Zima, a wraz z nią mróz i pierwsze opady śniegu, zbliżają się wielkimi krokami. Zamiast wydawać krocie, zrób domowy odmrażacz do szyb samochodowych. Potrzebujesz tylko trzech składników.

Temperatury spadają, a to oznacza, że coraz częściej rankiem kierowcy muszą sięgać po skrobaczki do szyb. Zimowy płyn do spryskiwaczy i odmrażacz do szyb mają to zadanie ułatwić, oczyszczając szyby zarówno z brudu, jak i lodu. Są więc niezbędne do bezpiecznej i komfortowej jazdy. Odmrażacz do szyb potrafi jednak kosztować krocie, szczególnie na stacjach benzynowych. Nie warto z niego rezygnować. Jak zrobić odmrażacz do szyb w domu? Potrzebujesz jedynie 3 składników. Pamiętaj jednak, że eksperymentowanie na własną rękę może, choć nie musi, negatywnie wpłynąć na niektóre elementy auta, jak lakier i guma. Zachowaj więc ostrożność i sprawdź działanie domowego odmrażacza do szyb w niewidocznym miejscu.

Zobacz wideo Jak zrobić ekologiczny, domowy płyn do tkanin? Nie ma nic prostszego!

Odmrażacz do szyb samochodowych. Czy sama woda zadziała? Niekoniecznie

Skrobanie szyb jest żmudne i męczące, nic dziwnego, że kierowcy szukają różnych sposobów, które to zadanie ułatwią i przyspieszą. Niektórzy sięgają po wyjątkowo szkodliwe sposoby, jak polewanie samochodu gorącą wodą. To może skończyć się fatalnie. Inni usuwają jedynie minimalną ilość lodu, co z kolei stanowi zagrożenie na drodze, zmniejsza bowiem widoczność. Teoretycznie sama woda wystarczy, by pozbyć się niewielkiej ilości szronu, konieczne jest jednak szybkie działanie. Tuż po polaniu wodą (pamiętaj, by była letnia, nigdy gorąca) od razu uruchomić wycieraczki i rozprowadzić zimowy płyn do spryskiwaczy. Odmrażacz do szyb samochodowych to jednak pewniejszy i szybszy sposób. Jak go zrobić w domu?

Jak zrobić odmrażacz do szyb samochodowych?

Domowy odmrażacz do szyb samochodowych działa tak samo, jak sklepowy. Jego samodzielne wykonanie pozwala jednak zaoszczędzić pieniądze. Jak zrobić odmrażacz do szyb? Przygotuj 120 ml alkoholu izopropylowego lub spirytusu, litr wody i ok. 20-30 ml płynu do mycia naczyń. Uważaj, by nie miał w składzie dodatków w postaci balsamów czy innych podobnych substancji, które mogą negatywnie wpłynąć na szybę i lakier. Możesz dodać kilka kropel olejku zapachowego, by zneutralizować zapach alkoholu.

Wszystkie składniki przelej do butelki ze spryskiwaczem, delikatnie wstrząśnij, by wymieszać. Szybę spryskaj dokładnie, odczekaj kilka lub kilkanaście sekund, aż odmrażacz do szyb samochodowych zadziała. Już po chwili lód powinien zniknąć. Szronu z samochodowej szyby możesz się pozbyć także przy pomocy nietypowego triku i... ziemniaka. Przekrój go na pół i potrzyj szybę. Na koniec pamiętaj, by wytrzeć ją do sucha ręcznikiem papierowym.

Więcej o: