Udało się! 20-letni Patryk nie mieszka już w samochodzie. "Mam swój własny kąt"

Niedawno media obiegła historia studenta malarstwa, który z powodu ciężkiej sytuacji finansowej mieszkał w samochodzie na parkingu. Program "Uwaga!" TVN nagłośnił problem młodego mężczyzny i 20-latkowi udało się znaleźć pokój do wynajęcia. - Mam już swój własny kąt do tworzenia, do nauki, do spania - słyszymy na nagraniu, zamieszczonym na profilu facebookowym "Uwagi".

Przypomnijmy, że 20-letni Patryk musiał gnieździć się w samochodzie, zaparkowanym na parkingu w Krakowie. Wszystko przez horrendalne ceny mieszkań na wynajem, na które 20-letniego studenta malarstwa po prostu nie było stać. Jak mówił w programie "Uwaga" TVN zaczynając studia na wydziale malarskim wiedział, że od samego początku będzie mu ciężko z powodów finansowych. 

Zobacz wideo Zobacz wideo: Student przez aferę akademikową koczował w bibliotece. "Kiedy wyszliśmy protestować, miejsca się znalazły"

- Nie miałem zagwarantowanego akademika, więc postawiłem na samochód - relacjonował. Kiedy przyjechał do Krakowa na studia, miał zaledwie 600 złotych w portfelu. Aby przetrwać, musi trzymać się swojego dziennego limitu wydatków. Jest to To 15 złotych.

"Mam własny kąt do spania"

Na szczęście nagłośnienie jego sytuacji pomogło. 11 listopada 2023 r. na profilu facebookowym "Uwagi" pojawiło się nagranie, w którym widzimy 20-latka. Okazało się, że studentowi udało się znaleźć pokój. 

Jak widać, nie śpię już w samochodzie. Wynajmuję już swoje własne cztery ściany. Mam już swój własny kąt do tworzenia, do nauki, do spania. Chciałem bardzo podziękować widzom "Uwagi" za tak liczny i pozytywny odbiór, czego szczerze mówiąc, się nie spodziewałem

- opowiadał Patryk. 

Wszystko jest już na dobrych torach i zaczyna się układać

- dodał.

"Aż miło patrzeć! A dla nas taka fajna lekcja…"

 Internauci nie kryli radości z tego faktu. Jednogłośnie życzyli młodemu mężczyźnie spełnienia wszystkich marzeń i nie kryli podziwu nad jego determinacją.

Bardzo się cieszę, życzę ci z całego serca, żeby twoja determinacja i wytrwałość doprowadziła cię tam, gdzie sobie wymarzyłeś
Mega!! Aż miło patrzeć! Powodzenia. A dla nas taka fajna lekcja…Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele mamy, i to, na co na co dzień narzekamy, dla innych może być po prostu luksusem….
Z serca życzę Ci spełnienia wszystkich marzeń. Jesteś bardzo mądrym i poukładanym chłopakiem. Brawo za determinację i powodzenia na studiach
Brawo! Powodzenia!
Super chłopaku. Spełniaj swoje marzenia.
Spełniaj marzenia! Jako mama artystki wiem, że determinacja, ale i świadomość celów doprowadzi cię do spełnienia. Rozwijaj skrzydła.
Bardzo się cieszę, powraca wiara w dobrych ludzi

- czytamy w wybranych komentarzach pod nagraniem.

Źródła: Facebook/"Uwaga!" TVN