Pod domem buduje tunel. Ma już 9 m długości i kosztował ponad 200 tys. zł. "To mnie zajmuje"

Pewna kobieta podjęła się niecodziennego zadania i pod swoim domem rozpoczęła budowę tunelu. W projekt angażuje się od roku, a kolejne etapy chętnie pokazuje w mediach społecznościowych. - To mnie zajmuje i zapewnia rozrywkę - przyznała.

TikTok to popularna platforma, na której internauci dzielą się tak naprawdę wszystkim — informacjami ze świata, podróżami, swoją codziennością, ciekawymi trikami, poradami, czy kwestiami związanymi z modą i urodą. Pewna kobieta postanowiła go użyć, by pokazać, jak pod swoim domem buduje... tunel.

Zobacz wideo Czy Jacek Szawioła uzależnił się od sławy? "Sławnym zostaje się pokazując d**ę na TikToku"

Chciała mieć jakieś zajęcie. Rozpoczęła budowę tunelu pod domem

Kala ma 37 lat i mieszka w Stanach Zjednoczonych. W 2022 roku postanowiła podjąć się niecodziennego zadania i rozpoczęła samodzielną budowę tunelu pod swoim domem. I to mimo iż nie miała wykształcenia czy żadnego doświadczenia w tym zakresie. Jak przyznała w rozmowie z dailymail.co.uk wielu czynności nauczyła się po prostu poprzez ich wykonywanie z niewielką pomocą instrukcji, a samą budowę rozpoczęła po to, by mieć jakieś zajęcie. - To mnie zajmuje i zapewnia rozrywkę — wyjaśniła. Twórczyni planuje używać go w razie sztormów. 

Od roku drąży tunel. Jak przebiegają prace?

Niedawno minął rok, od kiedy Kala zabrała się za budowę tunelu. Z tej okazji opublikowała na TikToku podsumowanie całego okresu, w którym krok po kroku pokazała, jak wszystko się odbywało. - Nie powiedziałabym, że martwię się bezpieczeństwem, czy stabilnością konstrukcji — zdradziła, dodając, iż póki co zdarzyło jej się zaledwie kilka bardzo, bardzo drobnych wpadek. Nagranie zostało obejrzane ponad 6,6 mln razy, a skomentowało je 15 tysięcy osób. 

Internauci zaskoczeni jej pomysłem. "Jesteś niesamowita"

Zdania internautów co do całego przedsięwzięcia są mocno podzielone. Nie zmienia to jednak faktu, że znaczna większość jest pełna podziwu dla wytrwałości i umiejętności 37-latki.

Jestem prawie pewien, że w Polsce to by złamało tyle przepisów, że by poszła siedzieć
Niezwykły projekt
To legalne?
Niektórzy czytają książki, niektórzy grają w gry, a niektórzy tęsknią za kopalniami
Nie mogę się doczekać, aż za 30 lat ktoś się wprowadzi i opublikuje niesamowity film o tajemniczych tunelach w piwnicy
Jesteś niesamowita

- możemy przeczytać pod jednym z filmów. Dziś jej nowatorski projekt ma ponad 9 metrów długości, 6,7 metra głębokości i dotychczas kosztował ją ok. 50 tys. dolarów, czyli ponad 200 tys. złotych. Okazuje się także, że nietypowy tunel to niejedyny projekt budowalny, którego się podjęła. Wcześniej na tyłach domu zrobiła czteropiętrową dobudowę i wciąż ma nadzieję, że pewnego dnia podejmie się budowy zamku.

Więcej o: