Trend na "niechlujną dziewczynę" przeraża elegantki. Czy to już przesada? "Wygląda jak nieumyta"

Zainspirowana grunge'em z lat 90. i 2000. estetyka "Messy Girl" została zapoczątkowana przez Kate Moss, Alexę Chung i Lanę Del Rey, a także przez młodsze gwiazdy, takie jak Olivia Rodrigo i Lily-Rose Depp. Niektóre kobiety oszalały na punkcie tego trendu, inne ogarnia obrzydzenie.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trend na tak zwaną Messy girl opanował świat. Większość gwiazd młodego pokolenia uwielbia ten styl i uważa go za jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat. Niestety dla wielu kobiet jest to zaniedbanie wizerunku. Eleganckie kobiety nie mogą patrzeć na nową modę, ogarnia je obrzydzenie i nie rozumieją, jak młode dziewczyny mogą się "oszpecać". Zobacz sama, jak stylizują się dzisiejsze gwiazdy i zdecyduj, co sądzisz o tym kontrowersyjnym trendzie.

Zobacz wideo Izabela Janachowska przedstawiła modowe trendy ślubne. Oceniła też suknię Kożuchowskiej

Za duże ubrania i niechlujny wygląd. Tak dzisiaj stylizują się gwiazdy młodego pokolenia

 

Jedną z gwiazd młodego pokolenia jest Billie Elish. Jej stylizacje wzbudzają dużo kontrowersji, a piosenka jest jedną z głównych miłośniczek stylu messy girl. Dziewczyna nosi za duże ubrania, stylizuje się zgodnie z trendem na kobietę, która dopiero wyszła z łóżka, lub zmęczoną. Wiele nastolatek zaczęło stosować ten styl nawet w codziennych życiu, a eleganckie kobiety są nim przerażone.

Czytaj też: 50-tko, uważaj! Musisz je znać. TOP 3 pomysły na noszenie kozaków. Bosko wysmuklają nogi

Messy girl — czyli ubrania jak wyciągnięte z kosza na pranie. Luźne stylizacje i częsty brak makijażu wzbudzają wiele dyskusji

 

Jedna z topowych modelek Hailey Bieber również lubi stylizować się na messy girl. Modelka często zakłada za duże obrania, które wyglądają jak wyciągnięte z kosza na pranie. Zgodnie z modą związuje włosy w niedbałe upięcie i wyznaje brak makijażu. Kobieta nie przykłada wagi do dopasowania do siebie poszczególnych elementów stylizacji, a jej fanki są tym zachwycone. 

Messy girl podbija internet. Kobiety są przerażone. "Wygląda jak nieumyta"

 
Wygląda jak nieumyta
Co ona ma na sobie?

Jedna z topowych piosenkarek Miley Cyrus również jest znana ze stylizacji w trendach messy girl. Jej fani są podzieleni na dwa obozy, jedni są zachwyceni, inni radzą kobiecie, żeby się umyła. Messy girl w wykonaniu Miley to niepasujące do siebie elementy i niedbałe fryzury. Często jej stylizacje przypominają ubrania zabrane starszemu bratu. Wiele kobiet wciąż nie rozumie i potępia ten trend.

Więcej o: