Masz taki odkurzacz? Nie zapomnij o tej funkcji. Sprzątanie stanie się znacznie przyjemniejsze

Odkurzacz to urządzenie, które niemal każdy ma w domu. Niezależnie od modelu, wielkości czy posiadanych funkcji, znacznie ułatwia codzienne porządki. Okazuje się, że te starsze skrywają pewne dodatkowe zastosowanie, o którym nie każdy wie. Do czego służy?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się roboty sprzątające oraz odkurzacze bezprzewodowe. Wszystko za sprawą ich niedużych wymiarów oraz szeregu dodatkowych funkcji, które ułatwiają porządki. Niestety, zakup tego typu urządzenia często wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego wiele osób pozostaje wiernych starszym, tradycyjnym modelom z charakterystyczną rurą. Okazuje się, że i one skrywają pewne zastosowanie, o którym nie każdy wie. A szkoda, gdyż w wielu sytuacjach znacznie ułatwia sprzątanie. Na czym polega?

Zobacz wideo Trzy sposoby na użycie magicznej gąbki. Te zabrudzenia dla niej to pestka

Masz w domu tradycyjny odkurzacz? O tej funkcji możesz nie wiedzieć

Tradycyjne odkurzacze wymagają podpięcia do prądu, a ich znakiem rozpoznawczym jest długa rura. Nie każdy wie, że w jej górnej, plastikowej części znajduje się niewielki element, który w wielu sytuacjach może bardzo ułatwić codzienne porządki. Zwłaszcza kiedy do odkurzenia masz zarówno płytki, kanapę, linoleum jak i dywan. Mowa oczywiście o niewielkiej szczelinie, która w zależności od ułożenia może być zupełnie zasłonięta, bądź częściowo lub całkowicie odsłonięta. Do czego służy?

Sprytne zastosowanie niewielkiej szczeliny w rurze. Do czego może służyć?

Wiele osób w ogóle nie korzysta z niewielkiego, zasuwanego otworu na górnej części rury. Wszystko dlatego, iż panuje błędne przekonanie, że w ten sposób ze środka mogą wydostać się zebrane wcześniej zanieczyszczenia. Nieumiejętne wykorzystanie może doprowadzić także do frustracji, gdyż osłabia moc ssania odkurzacza. A to właśnie między innymi do tego służy niepozorny otwór. Z jego pomocą dostosujesz moc odkurzacza do swoich potrzeb. Zostawiaj go zamkniętego, kiedy ogarniasz dywan czy płytki, zaś nieco bardziej otwarty w przypadku podłogi z położonym linoleum, które zbyt mocno może przywierać do końcówki urządzenia. To samo tyczy się odkurzania firanek, kanap czy fotelu. Dzięki niepozornemu otworowi skutecznie i bez zniszczeń uprzątniesz kurz, drobinki i inne stałe zanieczyszczenia z każdej powierzchni.

Wciągnęłaś reklamówkę do odkurzacza? Tak sobie z tym poradzisz

To jednak nie koniec ciekawych zastosowań otworu. W sytuacji, gdy nieopatrznie wciągniesz do odkurzacza papier bądź reklamówkę, szybkie otwarcie szczeliny sprawi, że nie zostaną wciągnięte do wnętrza urządzenia, ale zostaną w rurze, dzięki czemu na spokojnie je wyjmiesz. Pomoże ci w tym na przykład sznurek lub długi, cienki i twardy przedmiot. 

Więcej o: